Devlet Hastanesi hizmete başlıyor

0
44

İvrindi’de bir süreden beri yapımı devam eden Devlet Hastanesi yeni yerinde 8 Haziran Pazartesi itibaren vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak.

İvrindi başta olmak üzere bölgedeki vatandaşlara hitap edecek olan ve 10 bin metrekare üzerine kurulu toplamda 3 bin metrekare kapalı alanla hizmet verecek olan Devlet Hastanesinin bölgede önemli bir beklentiyi karşılayacağını belirten Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Türkiye’nin sağlık yatırımlarında rüştünü ispatlamış bir ülke olduğunu ifade ederek, “İvrindi’ye ihtiyacı olan hizmetin gelmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Hemşerilerimizin oldukça modern ortamda tedavilerinin  yapılacağı yeni hastanemiz 10 bin metrekare alan üzerinde 3 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecektir. 50 Yataklı ve oldukça modern ünitelerden oluşan Devlet Hastanemiz İvrindi ile birlikte bölgeye de hitap edecektir” dedi.

İvrindi Devlet Hastanesi’nin ilçe için büyük önem taşıdığını belirten Canbey, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Pandemi sürecinde Türkiye özellikle sağlık alanında yaptığı yatırımlarla Dünya’da örnek gösterilen bir ülke konumuna geldi. Balıkesir’imiz de özellikle, sağlık yatırımları noktasında son yıllarda önemli bir pay almaktadır. Bu çerçevede İvrindi’de yapılan ve son derece modern ünite ve teknik cihazlarla donatılan Devlet Hastanemizin yapımında emeği geçenleri tebrik ediyor İvrindili hemşehrilerime hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Canbey, Sağlık İl Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz ve İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz ile birlikte yeni hastaneyi ziyaret etti ve hastanenin son durumu ile ilgili bilgi aldı. İvrindi Devlet Hastanesi 8 Haziran Pazartesi günü hizmet vermeye başlayacak. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here