DGS tercihleri yarın sona erecek

0
113

Eğitimine dört yıllık bir bölümde devam isteyenlerin katıldığı DGS için tercih süreci devam ediyor. Adaylar yayınlanan tercih kılavuzunda belirtilen üniversitelerin kontenjanlarına ve taban puanlarına göre yerleştirilecek. DGS tercihleri yarın sona erecek.

Önlisans programlarını lisans eğitimine tamamlamak için girilen Dikey Geçiş Sınavı için adaylar tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirmeye devam ediyor.

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

DGS tercihleri ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasından yapılıyor. Kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilk adım aşılıyor. Şifrenin unutulması durumunda e Devlet bilgileriniz ile sisteme giriş yapılabiliniyor. Ardından tercih işlemleri sayfasından puan durumuna göre uygun okullar sırası ile seçiliyor.

ÖSYM’nin açıklamasına göre; Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dahil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecek. 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) tercih işlemleri, 25 Eylül-2 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak. Tercih işlemleri 2 Ekim 2020 tarihinde saat 23:59’da sona erecek. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here