Diyanet Anaokulu Kepsut’ta

0
39

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 4-6 yaş arasındaki çocuklara hizmet verecek olan Kepsut Diyanet Anaokulu’nun açılışını Vali Ersin Yazıcı yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Türkiye genelinde uyguladığı okul öncesi eğitim programı Kepsut’ta hayata geçirildi. 4-6 yaş çocuklara hizmet verecek Kepsut Diyanet Anaokulu’nun açılışını Vali Ersin Yazıcı yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Anaokulu’nda çocuklara okula hazırlama, sosyalleşme, becerilerini geliştirme, arkadaşlarıyla uyumlu çalışma, diyaloğu sağlama ve ahlaki değerleri öğretecek.

ÇOCUKLAR, ÖĞRENİRKEN EĞLENİYOR

Anaokulunda çocuklar, öğrenirken eğleniyor, eğlenirken yaşamlarına ve manevi dünyalarına yönelik eğitimler alıyor. Kurslarda değerler eğitimi de veriliyor. Anaokulunda, çocukların yeteneklerini ve başarılarını ön plana çıkartmaya yarayacak nota, bilim, el sanatları, akıl ve zeka oyunları gibi atölyeler yer alıyor.

“GELECEK İÇİN EN DEĞERLİ YATIRIM EĞİTİM”

Vali Ersin Yazıcı, açılış programında yaptığı değerlendirmede, iyi bir nesil yetiştirmek için küçük yaşta eğitimin önemine işaret etti. Gelecek için yapılacak en değerli yatırımın eğitim olduğunu ifade eden Yazıcı, “Çocuklar bizim hayattaki en değerli varlıklarımız. En kıymetli emanetlerimiz. Eğitim ailede başlamakla birlikte eğitim yuvalarında daha etkili hale gelmektedir. Çocuklarımız zamanlarının büyük bir bölümünü geçirdikleri okullarda hem bilişsel hem duyuşsal hem de sosyal yönden gelişim göstermektedir. Her şey çocuklarımız için, geleceğimiz için” dedi. Açılışa Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, Kepsut İlçe Müftüsü Hayati Yelkovan, öğrenci velileri katıldı. Muzaffer KARAKOYUN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here