Doğada her şeyin karşılığı var

0
406

Bahçedere Kırsal Mahallesi Kavakbaşı Sokak’ta yaşayan 82 yaşındaki Ali Pınar, sigortadan emekli. Evli bir çocuklu olan Pınar, şiir yazıyor. Yaşamını doğayı gezerek sürdürüyor. Doğa dostu Pınar, mahallesinde yaşayanların ısınmak için ağaç kestiğini görüp yanlarına gittiğinde ilginç bir manzara ile karşılaşmış. Kesilen odunların birindeki görünüm akciğer ve nefes borusuna benziyor. Bir diğer odunun görünüşünde de ay ve yıldız görüntüsü var.

Pınar, doğada her şeyin karşılığının olduğunu ifade ederek, doğanın tahrip edilmemesini, doğaya sahip çıkılmasını istedi. Ali Pınar, gençlere zamanlarını israf etmemelerini, kendilerine hedef seçmelerini ve hedeflerine göre çalışmalarını önererek, “Hedefine ulaşan insan mutlu olur. Refaha kavuşur” mesajı verdi.

Pınar, iki odunda gördüğü ve akciğer, nefes borusu ve ay yıldız için şu şiiri yazdı: “Testeremle ağacı kestim vızvız, Çıktı göründü Ay Yıldız, Ciğer olmuş ağacın özü, Ağzı da olsa olmazdı sözü, Bakın inanacaksınız, Aynı şekilde her iki yüzü.” Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here