DSİ Balıkesir 25. Bölge Müdürlüğü’nden su tasarrufu çağrısı

0
137

DSİ Balıkesir 25. Bölge Müdürlüğü Ramazan ayında fırınlara suyun önemini anlatan pide kağıtları dağıtarak vatandaşları su tasarrufuna davet etti.

Balıkesir DSİ 25. Bölge Müdürlüğü Ramazan ayını fırsat bilerek su farkındalığı oluşturmak ve suyun önemini vatandaşlara anlatabilmek için Bölge Müdürü Nazmi Koçak’ın talimatları doğrultusunda bir çalışma hazırladı. Ramazan ayında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği pideler için hazırlanan özel sloganlı kağıtlar fırınlara dağıtıldı. “Su yaşam kaynağımızdır”, “Suyunu israf etme geleceğine sahip çık”, “Su vatandır”, “DSİ Çalışıyor Türkiye Kazanıyor” sloganlarıyla suyun önemini anlatan pide kağıtları esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

“SU FARKINDALIĞI GELECEK NESİLLERİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Hemen her vatandaşın Ramazan ayında uğrak yeri olan pide fırınlarında gerçekleştirdikleri çalışmayla önemli bir farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten DSİ Balıkesir 25. Bölge Müdürü Nazmi Koçak “Bu farkındalık hemen şimdi olmasa bile önümüzdeki senelerde hatta gelecek nesillerimiz için çok önemli olacak. Bu pandemi sürecinde de bir kez daha anladık ki temizlik ve tabii ki en önemli unsuru su bizler için çok kıymetli. Şehrimizde de değerli su kaynaklarına sahibiz. Bu farkındalık çalışmasını gerçekleştirerek şehrimize suyun önemini bir kez daha anlatmak ve pekiştirmek istedik” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here