Dursunbey’e ‘Ada Kahve’ geliyor

0
32

Dursunbey Belediyesi tarafından Saz Bölgesi’ne yeni bir prestij kazandıracak olan ‘Ada Kahve’nin yapım çalışmaları devam ediyor.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın sosyal etkinlik alanlarını vatandaşların hizmetine sunmak amacı ile üzerinde durduğu ‘Ada Kahve’ projesi hızla ilerliyor.

Saz Bölgesinde oluşturulan adanın içerisinde devam eden inşaat çalışmalarında tamamen ahşap malzemeler kullanılıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan,  Ada Kahve’nin Saz Mesire alanındaki büyük projenin bir parçası olduğunu hatırlattı.

Saz bölgesi için çizilen rekreasyon projesinin büyükşehrin önceliklerinin farklılığı sebebiyle ileri bir tarihe kaldığını hatırlatan Bahçavan, bu projenin kısmi olarak uygulandığını hatırlattı.

Bu kapsamda Ada Kahve’de çalışmaların sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Bahçavan, iç mekanda 50 kişi, dış bahçede ise 200 kişinin oturabileceği bir yeri Dursunbey’e kazandıracaklarını söyledi.

Seçim beyannamelerinde de olduğu gibi Dursunbey’in bir ahşap memleketi olduğu için projelerde ahşaba yer verme sözü verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bu sebeple buranın tamamen ahşap bir mekan olacağını söyledi.

Ada Kahve’nin etrafında kayıkların da bulunacağını söyleyen Bahçavan, “Burasını bir ada olarak yaptık. Burada üç çınarı kesmemek için 750 metrekarelik bir yaşam alanı oluştu. Etrafı da gördüğünüz gibi havuz oldu. Buraya da merdiven basamaklı kayıkhane yaptık. İnşallah kayıklarımızı koyacağız vatandaşlarımızda kayık zevkini tatmış olacak” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here