EBA’dan derse giremeyen öğrencilere gönüllüler destek oldu

0
95

Ayvalık Hamdi Bey Mahallesi’nde yaşayan ve EBA üzerinden derse girmek için olanağı bulunmayan öğrencilerin yaşadığı zorluk gönüllü yurttaşlar tarafından çözüme kavuşturuldu.

Ayvalık Belediyesi Hamdi Bey Mahalle Evi’nde oluşturulan bilgisayar laboratuvarında internet erişimi imkanı olmayan öğrencilerin yüz yüze eğitim başlayana kadar ihtiyaçları giderilecek.

Birinci sınıftan yedinci sınıfa kadar yedi öğrencinin yararlandığı laboratuvarda yüz yüze eğitim başladıktan sonra da çocukların eğitimlerine destek olunmaya devam edilecek.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, sosyal belediyecilik anlayışı gereği, olanakları sınırlı öğrencilerin ve ailelerin yanında yer almaya devam edeceklerini söyledi.

Ergin, “Ayvalık Belediyesi olarak eğitimde fırsat eşitliği yaratmak, çocuklarımızın eğitimden geri kalmamalarını sağlamak için gönüllü yurttaşlarla dayanışma içinde tabletlerini ulaştırdık. Uzaktan eğitimde sıkıntı yaşayan bölgelerde belediyemizin tüm olanaklarını seferber ederek öğrencilerimize internet ve tablet desteğini sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here