Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Kılıçdaroğlu’na Aeneas Kültür Rotasını anlattı

0
99

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Arslan, belediye faaliyetleri ve Türkiye’nin ilk tescilli kültür rotası olan Uluslararası Aeneas Kültür Rotası ile ilgili sunum yaptı.

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmede Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na Avrupa Konseyi tarafından tescil edilen Türkiye’den başlayan ilk kültür rotası olan Uluslararası Aeneas Kültür Rotası ile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Belediye faaliyetleri ile ilgili de brifing veren Arslan, Kılıçdaroğlu’nu ilçeye davet etti.

Arslan, “Aeneas Kültür Rotası projemize verdiği destek nedeniyle Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. En kısa zamanda Edremit’te tekrar misafir edeceğimiz Genel Başkanımızın Edremitlilere selamlarını iletiyorum” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyaret nedeniyle konuklarına teşekkür etti, en kısa sürede Edremit’i ziyaret edeceğini söyledi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Özel Kalem Müdürü Tayfun Canlı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tamer Acar, Dış İlişkiler Ofis Sorumlusu Elisa Falcini ile birlikte Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Aeneas Kültür Rotası projesiyle ilgili Ankara’da görüşmeler yapan Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, bölgedeki kazı çalışmalarıyla ilgili olarak Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile görüştü.

Ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya gelen Arslan, verimli bir görüşme gerçekleştiğini, kendisini Edremit’e davet ettiklerini belirtti. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here