Edremit Kitap Fuarı’na Büyük İlgi

0
125

Altıncı gününü geride bırakan 3. Edremit Kitap Fuarı bütün hızıyla sürüyor. 3. Edremit Kitap Fuarı’nda kitapseverler müzikle birleşen Ataol Behramoğlu şiirleriyle coştu.

“CÜZDANLAR ŞİŞERKEN VİCDANLAR KURUYOR”

Yazar Güler Buğday’ın yönettiği ve CHP Genel Başkan Yardımcıları Gülizar Biçer Karaca ile Orhan Sarıbal’ın katıldığı ‘Kaz Dağları, Doğa ve Tarım Gerçeği’ başlıklı söyleşide kitapseverler büyük ilgi gösterdi. “Onların cüzdanları şişerken vicdanları kuruyor, Onların cüzdanları şişerken, derelerimiz kuruyor, topraklarımız kuruyor, dağlarımız ağlıyor” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, “Kaz Dağları’nda yaşayan bütün canlıların sessiz çığlığını duymak onların sesi olmak zorundayız, kadınlar da bu mücadelenin ön saflarında olması gerekir” dedi.

Konuşmasına “Gelişmeleri görünce içimden büyük halk ozanı Mahzuni’nin dediği gibi ‘yuh yuh’ demek geçiyor” diye başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ise; “Keşke her yer Edremit gibi olsa ama öyle değil. Şu anda Türkiye kapitalizmin en derin versiyonunu yaşıyoruz. Faşizmi yaşıyoruz. Ya faşizme teslim olacağız ya da direneceğiz. Boyun eğme dönemi bitti. Bu ülkede direnenler kazanacak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here