Edremit yoluna çıkış düzenlenecek

0
104

Turplu Kırsal Mahallesi’nde Çok Amaçlı Salon ve Halı Saha açılışını yapan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Naipli Mahallesi’nden Edremit Karayoluna çıkışın tehlikeli olduğunu ve bu tehlikeyi gidermek için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Orkan, şöyle konuştu:

“Turplu başta olmak üzere, bu bölgede yaşayan Aktarma’sından Naipli’sinden Kalaycılar’ından bu bölgedeki köylerimiz için önemli olan Naipli çıkışındaki Edremit yoluna doğru olan kısımda tehlikeli bir çıkış var. Oradan çıkan uzun araçlar önden kendini kurtarıyor ama arkası yolda kalıyor. Kaza bela olma ihtimali çok yüksek.

Karayolları Genel Müdürümüzün Balıkesir ziyaretinde bu konuyu konuştuk. Hatta müdürlerimiz ile teknik olarak ne yapabiliriz diye çalışma yaptık. Hafta sonu da Karayolları Bölge Müdürümüzden müjde aldım. Oranın plan projesi tamamlandı. Ankara’ya gidiyor. Bundan sonraki aşamada da vekillerimizin bize yardımcı olacağını düşünüyoruz. Daha önce de Adil Çelik vekilimiz buranın ehemmiyetini belirtmişti. Bundan sonraki 5-6 ay içerisinde iş yapılmış olacak.”

“GEÇMİŞE, CUMHURİYETE VE GELECEĞE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Karesi Belediyesi olarak gelir getirici projeler üretmeyi sürdürdüklerini söyleyen Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Biz sadece belediyeye gelir getirici olarak bu projeyi düşünmedik. Daha öncesinde 18 tane çöp kamyonu aldık. Kiralıktı kendimiz yapalım istedik. Gelir getirici yanında giderleri de ne kadar azaltabiliriz diye planlar yaptık. Çöp kamyonlarıyla ilgili alım yaptık. O dönem iyi ki almışız. O dönem aldığımız kamyonların şuan iki kat gibi bir maliyeti var. Her yaptığınız hamle çok önemli. 18 çöp, 8 tane de Fen İşlerimize kamyon aldık. Bunları alınca yer sorunları oluşmaya başladı. Mahallelerde yama yapan asfalt robotumuz vardı. Bir tane daha aldık. Elimizden geldiğince bu yapılanlarla belediyemizi daha güçlü yapmaya çalışıyoruz. Gelir getirici projelerden birisi olan GES’in de açılışını yaptık.

Bunun yanında Atatürk Evi projemizde devam ediyor. Böylelikle Karesi’yi daha güçlü ve daha iyi hale getiriyoruz. Vekilimizin bir sözünü alıntılayacağım. Geçen gün GES açılışında söylemişti. Bunu tekrarlamak istiyorum. Yıldırım Beyazıt İmarethanesi yaptık. Tarihi yapıyı vatandaşımıza kazandırdık. Böylelikle Karesi Belediyesi geçmişine sahip çıkıyor dedi. Atatürk Evi ile Cumhuriyetine sahip çıkıyor dedi. GES ile de geleceğine sahip çıktığını belirtmişti. Allah razı olsun vekilimizden sağ olsun” diye konuştu.

“HİZMET VE ESER SİYASETİNİN BAŞARILI İKİ AÇILIŞI”

Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş ise konuşmasında hizmet ve eser siyasetinin başarılı iki açılışından bulunmaktan mutlu olduğunu belirtti. Arslanbaş, “Güzel eserler ortaya çıktığını ve bunun enerjisi bir bir daha iki yapar. Ama yan yana olursa 11 olur. Üç kurumumuz yan yana birlikte olursa rolleri, meşaketi, zahmeti paylaşırsa o zaman hasıla katmerleşiyor 111 olur. Burada başta Karesi Belediyemiz olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla hakikaten güzel iki eser çıkmış. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu emeklerin zayi olmayacağına inanıyoruz” dedi.

ÇELİK: BAŞKANLARIMIZ BECERİKLİ

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik de; Kaymakam Arslanbaş’ın sinerji söylemine vurgu yaptı. Çelik, “Bizim sağ olsun Karesi ve Altıeylül’de prırıl pırıl genç iki tane inşaat mühendisi belediye başkanımız var. Bizim Kocaavşar’da acar adamı tarif ederken yere düştümü bir avuç toprak ile kalkar derler. Bunlar yere düştümü bir avuç toprak ile kalkarlarsa kendilerini zararda sayıyorlar. İki elde dolu olacak. Öyle dirseklerine dayana dayana çıkacaklar. Maşallahları var. Şimdi bakın ilk önce bize bu imkanları veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz. Bu paraları, bu bütçeleri, bu yetkileri o veriyor. 2014 yılına kadar bu yetkiler bizde yoktu. Yapamıyorduk. Toprak saha bile zor yapardık. İki direk dikip saha yapıyorlardı. Burada Gençlik ve Spor Bakanımıza teşekkür etmek lazım. 250 milyonluk Balıkesir ve tamamına spor tesisi için bütçe ayırdı. Hayata geçiyor derken. Burada tekrar Dinçer Başkanıma geçiyorum. Burada verilen 2 tane halı saha parası. Onlar becerikli biliyorlar işlerini 2 tane parası ile 5 tane halı saha yapıyorlar. İş bilenin kılıç kuşananın. O zaman işi bilenlere alkış lazım” diye konuştu. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here