Edremit’e yeni meydan

0
34

Edremit Belediyesi Şehit Hamdi Bey Meydan Projesi tanıtımı gerçekleştirdi. Belediye meclis salonunda yapılan tanıtıma Edremitli iş insanları katıldı.

Edremit Şehit Hamdi Bey Meydanı’na yapılması planlanan meydan düzenlemesi ve otopark projesi Edremitli iş insanlarının katıldığı tanıtımla anlatıldı.

İki alternatifli olarak tasarlanan toplam 16 bin metrekare meydan alanının lokasyon, proje bilgileri, yeraltı otopark planı ve fizibilite çalışması detaylı olarak paylaşıldı. Proje içeriğinde 2 bin metrekare yeşil alan, bin 400 metrekare tören alanı, 3 bin 500 metrekare serbest alan, bin 700 metrekare kafe, yeme-içme alanı, 2 bin 500 metrekare spor alanı çocuk ve engelli alanı ve toplam 700 metrekare 7 adet ticari alan bulunuyor. Yeraltına yapılacak kapalı otopark alanı ise 22 bin metrekare büyüklüğünde, 705 araç kapasiteli olarak yapılacak.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, hazırladıkları projenin Edremit’in otopark ve trafik sorununu çözüme kavuştururken Edremit’in çehresini değiştireceğini ve şehre değer katacağını söyledi.

Arslan, “Şehit Hamdi Bey Meydan projesi şehrin trafik sorununa çözüm oluştururken şehrimizde az olan yeşil alanlara yeni bir alternatif oluşturacak. Yazın nüfusu iki katına çıkan ilçemizin trafiğine de nefes aldıracak. Aynı zamanda kafe ve spor alanlarıyla vatandaşlarımıza güzel bir sosyal alan sunacak. Projeyi hayata geçirmek için önümüzde hiçbir engel yok. En kısa zamanda çalışmalara başlayacağız” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here