Efsaneler buluştu

0
103

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarının düzenlediği iftarda okuldan mezun olan eski öğrenciler, öğretmenler ve idareciler bir araya geldi. Okul Müdürü Ömer Temiz, “75. yılımızı kutluyoruz. Okulumuz eski adıyla 1. Sanat Okulu olarak alanında hep birinci oldu. Okulumuza 3.5 milyon liralık makine parkı kazandırdık. Bu makineleri alırken mezunlarımız da 400 bin lira destek verdi. 1. Sanatlı olmak ayrıcalıktır” dedi.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunlarının düzenlediği iftar programı okul bahçesinde yapıldı. Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mezunları Tertip Komitesi adına Metin Temukan ve Adem Aytimur’un katkılarıyla düzenlenen iftar programına okuldan yıllar önce mezun olan öğrenciler, öğretmenler, idareciler bir araya gelip hasreti giderdi, yıllar önce meslek öğrendikleri atölyeleri gezerek nostalji yaşadı.

“HEP BİRİNCİ OLDUK”

Eski adıyla 1. Sanat Okulu’nun 75. yılını kutladığını kaydeden Okul Müdürü Ömer Temiz, “1. Sanat olarak hep birinci olduk. 75. yılımızı kutluyoruz. Hazırladığımız proje ile okulumuza 3.5 milyon liralık makine parkı kazandırırken gereken 400 bin lirayı da mezunlarımız sağladı. Okulumuz şu an tercih ile girilen bir okul haline geldi. Geçen yıl bütün bölümleri ile ful çeken Türkiye’deki beş okuldan biriyiz. Bütün mezunlarımıza iş garantisi veren tek okuluz. Okulumuzda 3 yıldır 700 bin liralık döner sermaye çalışması yapıyoruz, geçen yıl devlete 110 bin lira vergi ödedik. Okulumuz fabrika gibi çalışıyor” dedi.

İftar programında okulun en eski ve en yeni mezunları da bir araya geldi. 1953 yılında o zamanki adıyla Balıkesir Erkek Sanat Enstitüsü Marangoz Bölümünden mezun olan Cumhur Tabanlı ile 2018 mezunu Batuhan Temukan anılarını anlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here