Eğitim Bir-Sen’den müdüre tepki

0
130

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Burhaniye’de okul yöneticilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürünün uygulamalarından rahatsız olduğunu söyledi. Çabuk, “Eğitimde yaşanan birçok sorunun yanında İlçe Milli Eğitim Müdürünün de bu sorunlara çare üretmek yerine personel ile olan iletişiminde ciddi problemler olduğunu gözlemledim. Görüştüğümüz bir çok yönetici ve personelin benzer hususlarda rahatsız olduğunu gördük. Bilhassa Okul idarecilerinin bir çoğunun bu tutum ve davranış nedeniyle idarecilikten istifa noktasına kadar geldiklerini tespit etmiş bulunmaktayız” dedi.

Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Burhaniye’de okul yöneticilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürünün uygulamalarından rahatsız olduğunu açıkladı.

Çabuk, “Taşıma merkezi olan okul idarecilerinin sorumluluklarının ne kadar fazla olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. Taşımalarda olan en küçük bir hatanın aksaklığın nelere mal olduğunu daha önceki yaşanmışlıklardan gayet iyi biliyoruz. Okul idarecilerinin yaşanan bu aksaklıkları İlçe Milli Eğitime bildirmeleri asli görevleridir. Yazılan bu yazılardan, tutulan bu tutaklardan dolayı kişilerin makama çağrılmasından, kurum yöneticileri ciddi anlamda huzursuzlar. İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevi bu aksaklığı bildiren memurun moral ve motivasyonunu bozmak değil bilakis yanlışları yukarıya iletmek hususunda cesaretlendirmektir.

Tutulan tutanağın yazılan yazının gereğini yapmaktır. Taşıma işi çok hassas bir iştir. Bu konuda öğretmen ve idarecilerin işini en iyi şekilde yapma gayreti içinde olduklarını herkesin iyi bilmesini istiyoruz. Tespit ettikleri aksaklığı üslerine bildirmeleri zorunludur. Asıl suç bu durumlarda bu yazıyı yazmamak tutanakları tutmamaktır. Eğitimciler bu ve benzeri ayrımcılığı asla hak etmemektedirler. Eğitimciler bunu kabul etmez. Buna rıza göstermez. Başarının sırrı yönetimde adalet, ve hoşgörüdür.  Öğretmen, İdareci ve diğer personelin motivasyonunu yüksek tutmaktır” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here