Eğitim gönüllüsü

0
111

Vali Ersin Yazıcı, Ayvalık Bağyüzü Mahallesi’nde anasınıfı yaptıran eğitim gönüllüsü hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya ile birlikte okul inşaatını inceledi. Vali Yazıcı, “Eğitim gönüllüsü Fatma Pınar Yeşilkaya hanımefendiye  teşekkür ediyorum. İnşaat hızlı ve sağlıklı bir şekilde sürüyor okul kısa sürede eğitime açılacak” dedi.

Ayvalık Bağyüzü Kırsal Mahallesine 8 yıl önce gelen eğitim gönüllüsü hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya, köy okulunun eksiklerini bir bir gidermeye başladı. Okula anasınıfı yapmaya karar veren Yeşilkaya, temel atılmasından bugüne kadar her aşamada görev yaptı. Vali Ersin Yazıcı, Bağyüzü Mahallesine giderek eğitim gönüllüsü, hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya’yı tebrik etti.

“ÇOCUKLARIN MUTLULUĞUNA ORTAK OLMAK İSTEDİM”

Ziyaret nedeniyle büyük bir onur ve mutluluk duyduğunu belirten hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya, “Bağyüzü’ne İstanbul’dan gelip ev yaptırmıştım. Allah nasip etti buraya yerleştik. Çocuklar da evi beğendi. Ve bu köyde okumaya başladı. İki çocuğumdan biri 8. sınıfı Bağyüzü Ortaokulunda bitirdi. Diğeri yine bu köyde 5. sınıfta okuyor. Ufak tefek bazı eksikleri tamamlayarak okula destek olmaya çalıştık. Zaman içinde eğitime destek olmayı sürdüreceğim dedim. Bağyüzü Ortaokulunun bünyesinde ana sınıfı yaptırmaya karar verdim. Protokolü Valimiz Ersin Yazıcı ile birlikte iki yıl önce imzaladık. Binamız tamamlanma aşamasında. Eğitime desteklerimi sürdüreceğim. Çocukların mutluluğuna ortak olmak istedim” dedi.

Eğitim gönüllüsü Fatma Pınar Yeşilkaya’ya teşekkür eden Vali Yazıcı, inşaatın hızlı ve sağlıklı bir şekilde sürdüğünü okulun kısa sürede eğitime açılacağının belirtti.

“HAYATI ANLAMLI KILAN DÜŞÜNCE”

Vali Yazıcı, hayırsever insanlarımızın kendilerinden çok, Balıkesir’i, çevrelerindeki insanları, toplumu düşündüklerini, hayatı anlamlı kılanın da bu tür düşünce ve davranışlar olduğunu söyledi.

“HAYIRDA YARIŞIN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM”

Hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Yazıcı, “Bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum. Devletimizin eğitime verdiği önem kadar hayırseverlerimiz de böylesi kıymetli bağışları ile eğitime katkı veriyorlar. Bu durum devletimiz, insanımız ve bizim için fevkalade güzel bir husustur. Eğitim öğretime anlamlı bir bağışta bulundukları için hayırseverimizi kutluyorum. Pınar Hanım güzel şey yaptı. Çok kalıcı bir eser bırakıyor. Orada eğitim görecek ve mezun olacak çocukların duasını almak, onların teşekkürünü almak herhalde hem bu dünya, hem de öteki dünya için çok güzel bir şey olsa gerek. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada okuyacak olan tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor, Balıkesir için, Ayvalık için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR DAVRANIŞ”

Fatma Pınar Yeşilkaya’nın yaptığı katkının herkesin örnek alması gereken bir davranış olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, “Fatma Pınar Hanımefendi, şu yaptığı hayır ile de örnek olmuştur. Bu erdemi gösteren ve bu gönül zenginliğini sergileyen Pınar hanımefendiye çok teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here