Eğitim koçu Polat’tan ilk kitap: Okuyorum, Öğreniyorum, Öyleyse varım

0
91

Yarış Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni, Eğitim Koçu Döndü Polat’ın ilk kitabı ‘Okuyorum, Öğreniyorum, Öyleyse Varım’ yayımlandı. Liya ve Ethan’ın olağanüstü sürükleyici öğrenme yolculuğunu anlatan kitap Kafe Kültür Yayıncılık tarafından basıldı. Kitap, İdefix, D&R, BKM başta olmak üzere bir çok internet portalında satışa sunuldu.

2010 yılından bu yana hafıza teknikleri eğitici eğitmenliği, hızlı okuma eğitmenliği, sınav koçluğu ve yaşam koçluğu yapan Döndü Polat, “Bu kitabın serüveni oldukça uzun zaman öncesinde başladı. Okuma eylemi, hayatımda karşılaştığım ilk esrarengiz kapıydı benim için.  O minicik köyümün daracık çevresinde kocaman dünyaya açılan sihirli bir kapıydı. Hayatın bana yüklediği en sihirli görev ise öğretmenlik oldu. Öğretmenlik hayatım boyunca gerçekleştirdiğim bir çok farklı çalışma, eğitim, deneyim sonucu ortaya çıkan en önemli beceri her zaman tabii ki okuma ve okuduğunu anlama oldu. Uzun yıllardır yaptığımız araştırmaların, eğitimlerin bir sonucu olarak ortaya çıkan bu kitap aynı zamanda hayatımda fark yaratan duyguların da bir sonucudur. Dileğim okurlarımın  hayatında da fark yaratmasıdır” dedi.

Kişisel gelişim kitapları arasında yerini alan kitabı değerlendiren Prof. Dr. Abdullah Soykan, “Liya’nın serüveni, öğrenme, anlama ve yorumlama kıstaslarını hızlı okuma teknikleriyle  birleştirerek bizlere hızlı okumanın önemini göstermektedir. Zamanın paha biçilemez olduğu dünyada hızlı okumanın önemini vurgulayan bu çalışma çok değerli bir konuya imzasını atmıştır” yorumunu yaptı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here