Eğitim Sen’de görev değişikliği

0
64

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM-SEN) Balıkesir Şubesi’nin, 11. Olağan Genel Kurulu, Nefes Bahçesi tesislerinde gerçekleştirildi. Kongrede, üç yıl süreyle görev yapacak yeni yöneticiler ve üst kurul delegeleri belirlendi. Pandemi koşulları çerçevesinde alınan önlemlere uyularak yapılan kongrede divan kurulu Ekber Gün başkanlığında Saim Tosun, Ramazan Duman ve Hüsnü Bayhan’dan oluştu.

Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, yaptığı konuşmada görev sürelerinde bazı suçlamalarla karşılaştıklarını, örgüte 30 yıl emek vermiş birisi olarak bu suçlamaları kabul etmelerinin beklenmemesi gerektiğini söyledi. Bulut, “Kimsenin kimseyi itham ettiği yok ama bu örgütün değerlerini bu şekilde ayaklar altına almasına ve polisle işbirliği yapar hale getirilmesine kimsenin gücü de, hakkı da, haddi de yok” dedi.

BULUT, VEDA ETTİ

Bulut, Eğitim-Sen’in hiç bir kimseyi bu zamana dek kapı dışına atmadığını vurguladı. Emekli olan ve görev süresi dolan Bulut, bu kongreyle başkanlığa veda etti.

YENİ EKİP BELİRLENDİ

Seçimlere iki liste ile gidildi. Merkez ve diğer ilçelerden gelen delegelerin oylarını kullanması ile genel kurul sona erdi. Seçim sonucunda Yürütme Kurulu’na Eylem Bulut Koşar, Fatma Çavuşoğlu Kocaman, Halil İbrahim Kilciler, Sultan Aydın, Adil Duran, Özgür Sarıbülbül, Onur Bozkurt seçildi. Yürütme Kurulu, görev bölümünü ilk toplantısında yapacak. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here