Eğitim yatırımları için bir protokol daha

0
48

Derslik sayısının yetersizliği nedeniyle ihtiyaca cevap veremeyen Karesi Fatih Ortaokulu’nun mevcut binasına hayırsever Hasan Uçar tarafından inşa edilecek 10 derslikli ek bina için protokol imzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda önceki gün düzenlenen protokol imza töreni İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ve hayırsever Hasan Uçar’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Derslik sayısının yetersizliği nedeniyle ihtiyaca cevap veremeyen Fatih Ortaokulunun mevcut binasına hayırsever Hasan Uçar tarafından inşa edilecek 10 derslikli ek binada 2 derslikli anaokulu ve 8 derslikten yer alan sınıf ve atölyeler yer alacak.

“BUGÜN VE YARIN MİNNETLE ANILACAKLAR”

Hayırsever Hasan Uçar’ın, Balıkesir eğitimine kazandıracağı bu eserle bugün ve yarın minnetle anılacağını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz ki insanları ölümsüzleştiren, geride bırakmış olduğu eserlerdir. Kıymetli hayırseverimiz Hasan Uçar Bey de yaptırmış olduğu bu eserle bugün ve yarın minnetle anılacaktır. Kazançlarından ayırıp doğdukları, sevdikleri bu topraklara eser kazandıran hayırseverimiz Hasan Uçar Bey’e ve bu güzel hayra vesile olan Karesi Belediye Başkanımız Sayın Dinçer Orkan’a tüm öğrencilerimiz adına şükranlarımı arz ediyor; yapılacak 10 derslikli ek binanın Karesi Fatih Ortaokulumuza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

“EL ELE VEREREK BALIKESİR’DE EĞİTİMİ ÇOK DAHA GÜZEL NOKTALARA TAŞIYACAĞIZ”

“Aynı zamanda Karesi Belediyesi Meclis Üyemiz olan çalışma arkadaşım Hasan Uçar Bey’e Karesi Fatih Ortaokuluna inşa edecekleri 10 derslikli ek bina için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başlayan Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, “Karesi Fatih Ortaokulumuza kazandırılacak 10 derslikli binanın, Karesi ilçemize ve Karesi Fatih Ortaokulumuza hayırlı olmasını diliyorum. İlimizin eğitim kapasitesini iyileştirmek adına gerçekleştirilen her girişim, bizleri oldukça mutlu ediyor. İnşallah beraber el ele vererek Balıkesir´de eğitimi çok daha güzel noktalara taşıyacağız” dedi. Protokol İmza Töreni tarafların protokol metnini imzalaması ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here