ADD Öğrenci Konukevi, desteğinizi bekliyor

0
63

ÖZEL HABER – Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Balıkesir Şube Başkanı A. Turan Güneş, yapımı devam eden Öğrenci Konukevi’ne destek beklediklerini söyledi.

Sütlüce Mahallesi Kılıç Sokak, 18 L – 4 pafta, 6569 ada, 22 parsel adresindeki “Öğrenci Konuk Evi” inşaatının Bigadiç Kültür ve Eğitim Vakfı (BİKEV) ortaklığı ile sürdürülmekte olduğunu belirten Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Balıkesir Şube Başkanı A. Turan Güneş, “Ancak inşaatın sorumluluğu tümüyle ADD Balıkesir Şubesindedir. Dr. Gülseren Özçakar tarafından BİKEV’e  hibe edilmiş olan arsa üzerinde tesis edilen inşaatımızın 2015 yılında temeli atılmış ve yapımı halen sürmektedir” dedi.

Bir tuğla da sen koy

Projeye göre 5 katın kaba inşaatının tamamlandığını, çatının kapatıldığını, dış cephe yalıtımının bitirildiğini, iç cephe alçı sıva işlerinin yapıldığını, pencerelerin penlerinin tamamının takıldığını, iç elektrik ve kalorifer tesisatının çekildiğini, taban seramiklerinin döşendiğini anlatan Güneş, “Proje, 12 suit daireden oluşmaktadır. Bittiğinde 48-60 kız öğrenciye barınma olanağı sağlanacak. Bu güne kadar hibe inşaat malzemeleri hariç 950 bin lira civarında bir masraf yapıldı. Bu miktarın 110 bin lirası ortağımız BİKEV tarafından, 40 bin lirası ADD Genel Merkezince karşılandı. Binanın arsasını hibe eden Gülseren Özçakar tarafından ayrıca 105 bin lira nakit hibe yapıldı” dedi.

“Bağış ve yardımlar yok denebilecek derecede azaldı”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın kültürel, sosyal faaliyetler kapsamındaki desteği ile 300 bin liralık bir iş yardımının gerçekleştiğini anlatan Güneş, şöyle devam etti:

“Diğer giderler, üyelerimizin ve Balıkesirli kimi yardımseverlerin makbuz karşılığı yaptıkları katkılar  ve ADD Balıkesir şubesi yönetim kurulunun düzenlediği kültür gezileri, dayanışma yemekleri, stant açma gibi çeşitli etkinliklerle sağlandı. Balıkesirli kimi iş insanları kum, demir, hazır beton, yalıtım malzemesi gibi ihtiyaçların temininde katkı yaptılar. Ülkemizin yaşadığı ekonomik kriz ve pandemi koşullar nedeniyle bağış ve yardımlar yok denebilecek derecede azaldı.”

Güneş, Konukevi için bundan sonra yapılacakları şöyle sıraladı:

“İç ve dış kapılar ve  mutfak dolabı gibi ahşap işlerinin yapılması. Su tesisatının (batarya ve armatür vs.) döşenmesi, İç ve dış cephe boyasının yapılması. Asansör yapılması. Merdiven ve pencere korkulukları, Kombi ve bağlantıları. Kalorifer petekleri. Klozet ve lavabolar. Mutfak tezgah ve dolapları. Duşakabinler. Su ve elektrik saatleri. Aydınlatma lambaları. Yağmur olukları kanalizasyon bağlantıları. Mutfak ocakları ve ocak üstü aspiratörler. Buzdolabı ve çamaşır makineleri. Gardroplar ve bazalar. Yatak takımları ve battaniyeler. Televizyon, masa ve sandalyeler.”  Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here