BAÜN 31 bin öğrenci ile kapılarını açtı

0
125

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, 14 Fakülte, 4 Enstitü, 2 Yüksekokul ve 12 Meslek Yüksekokulu’nda bugün 8 bini yeni 31 bin öğrenci ile ders başı yapacaklarını açıkladı.

Türkiye’nin en çok tercih edilen üniversiteleri arasında yer alan Balıkesir Üniversitesi, bugün yeni akademik yıla 31 bin öğrenci ile başlıyor.

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, akademik takvime göre Tıp Fakültesinde başlamış bulunan, diğer akademik birimlerde de bugün başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılının; öğrenciler, akademik ve idari personel ile üniversite için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra beslenme, barınma, ulaşım, sosyal ve kültürel imkanlar gibi alanlarda da öğrencilere yönelik çalışmaları özenle yürüttüklerini ve ilgili kurumlarla koordineli çalıştıklarını dile getiren Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, başta Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olmak üzere ilgili tüm kurumlara da destekleri için teşekkür etti. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here