BAÜN’de uluslararası temel güvenlik eğitimi verilecek

0
53

Balıkesir Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAÜNSEM), Küresel Rüzgar Türbinleri Organizasyonu (GWO) onaylı ve uluslararası geçerlilikteki Temel Güvenlik Eğitimi (BST) verme yetkisi elde etti.

Tüm gereklilikleri yerine getirerek, Rüzgar Enerji Santrali (RES) sektörünün üretim, montaj, servis ve işletilmesi sürecindeki tüm çalışanlara yönelik sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturulmasını amaçlayan, küresel bir birlik konumundaki ‘GWO Eğitim Sağlayıcısı’ unvanını alan BAÜNSEM, akredite GWO eğitimleri ile rüzgar enerji santralinde ve türbinlerinde çalışan personelin sadece Türkiye’de değil dünyanın herhangi bir yerindeki rüzgar türbinleri için gerekli olan ‘Temel İş Güvenliği Eğitimlerini’, uluslararası standartta alabilmesini sağlayacak.

Yangın farkındalığı, ilk yardım, yüksekte çalışma, elle kaldırma ve taşıma gibi önemli beceriler kazandıran GWO onaylı Temel Güvenlik Eğitimi’ni (BST) tamamlayan katılımcıların, rüzgar endüstrisinde çalışırken karşılaşılan tehlikeler ile bu tehlikelerin nasıl kontrol edileceği ve azaltılacağı konusunda bir farkındalığa sahip olması, böylece sektörün ihtiyacı olan, sıfır iş kazası ve tam güvenlikli yüksekte çalışma ortamına katkı sağlanması da amaçlanıyor. BAÜNSEM bünyesinde verilecek Temel Güvenlik Eğitimi ile katılımcılar, acil durumda ekipman ve prosedürlerinin doğru kullanımı hakkında da bilgi ve beceri sahibi olacak. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here