E-Spor’da şampiyon Balıkesir Üniversitesi

0
75

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Türkiye Üniversitelerarası E-Spor Türkiye Şampiyonası finalinde Anadolu Üniversitesi’ni 3-0 mağlup eden Balıkesir Ünivesitesi (BAÜN), şampiyon oldu.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası E-Spor Türkiye Şampiyonası final karşılaşmaları Gençlik Haftası etkinlikleri çerçevesinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF), Türkiye E-Spor Federasyonu ve Üniversite E-Spor Birliği, bu yıl ilk kez düzenlenen E-Spor Ünilig Türkiye Şampiyonası’nda, Balıkesir Üniversitesi E-Spor Valorant Takımı finalde oynadı.

Balıkesir Üniversitesi E-Spor Takımı, tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde düzenlenen E-Spor Ünilig Türkiye Şampiyonası Final müsabakasında, Anadolu Üniversitesi E-Spor takımı ile karşılaştı.

Üniversitelerarası düzenlenen şampiyonada takımlar FIFA 2022, Valorant, League of Legends oyunları ile dijital ortamda karşı karşıya geldi.

Finale kalan takımlar arasında kıyasıya mücadele yaşanırken 49 üniversite takımının ter döktüğü Ünilig Türkiye Şampiyonası’nın Valorant şampiyonu 3-0’lık skor ile Balıkesir Üniversitesi takımı kupanın sahibi oldu.

FIFA 2022’de 9 Eylül Üniversitesi, League of Legends’ta ise Bahçeşehir Üniversitesi şampiyon oldu.

E-sporcu sayısının hızla arttığına dikkat çeken Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, “E-spor farkındalığı ülkemizde son birkaç yıldır ciddi arttı. Birçok sporcumuz bu alanda iyi dereceler elde etmeye başladı. Gelişimini devam ettiren bu branşımıza biz de elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz. Şampiyonada başarılı olan takımlarımızı ve antrenörlerini tebrik ediyor, ev sahipliğini yapan 17 Eylül Üniversitemize teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here