Edremit’te öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı

0
203

Edremit Belediyesi üniversite tercihinde bulunacak öğrenciler için tercih danışmanlığı hizmeti başlattı. Atatürk Gençlik Merkezi’nde başlayan tercih danışmanlığı ile öğrenciler ve aileleri doğru tercih konusunda uzmanlar tarafından detaylı olarak bilgilendiriliyor.

Edremit Belediyesi üniversite adaylarını tercih dönemlerinde de yalnız bırakmıyor. Edremit Belediyesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde sunulan ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti ile öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetme, kendileri için doğru mesleği ve üniversiteyi belirleme konularında yaşanan kafa karışıklığı gideriliyor. Danışmanlık hizmeti aileleri de öğrencileri de memnun ediyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Her zaman olduğu gibi YKS tercihlerini yaparken de gençlerimizin yanındayız. Belediyemiz ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde üniversite adayı gençlerimiz için bu yıl da ücretsiz Tercih Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Aklınıza takılan tüm soruları İstanbul Aydın Üniversitesi uzman kadrosu sizin için yanıtlayacak, gelecekle ilgili hayallerinizi birlikte şekillendireceğiz” dedi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Psikolojik Danışmanı Merve Yener, tercihlerin öğrencilerin ileride yapacakları meslekleri belirlemeleri anlamında çok önemli olduğunu kaydederek, “İstanbul Aydın Üniversitesi ve Edremit Belediyesi ile iş birliği altında ücretsiz YKS tercih danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Edremitli, Körfezli ve diğer tüm öğrencilerimize bu hizmeti ücretsiz bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Çocuklar, gençler 30-40 yıl bu meslekleri yapacakları içinde tercih danışmanlığının uzman kadrosu ile yapılması çok önemli. O yüzden doğru bir tercih yapmaları için herkesi buraya bekliyoruz” diye konuştu.

Öğrenciler; 5 Ağustos Cuma gününe kadar Atatürk Gençlik Merkezi’nde tercih danışmanlığından ücretsiz olarak yararlanabilecek. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here