‘Gençlik ve Değerler’ projesi başarıyla tamamlandı

5
160

Balıkesir Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Beyhan Solgun ve Malatya Fatih Anadolu Lisesi Görsel Sanatlar Öğretmeni Emine Kurt Yılmaz’ın kuruculuğunu yaptığı,”Youth and Values / Gençlik ve Değerler”projesi 32 ülkeden 78 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi ve başarıyla sona erdi.

Proje hakkında bilgi veren Balıkesir Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Beyhan Solgun, “Bir gencin kişiliğini oluşturan özelliklerin başında değerler gelmektedir. Değerlerden yoksun bir genç düşünülemez, eğitim, öğrenme ve dolayısıyla bunların oluşturduğu ortamlar, gençlerde değerlerin oluşmasında büyük önem taşımaktadır. Amacımız geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin değerlerle bezenmiş bir şekilde yetişmelerine katkıda bulunmak, onlara milli, manevi ve evrensel değerler kazandırmak ve bu kazanımları davranışa dönüştürmek, değerlere önem veren güçlü kişiliklere sahip bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak, evrensel değerleri benimseyerek tüm insanlığa saygılı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktı” dedi.

Projenin Şubat ayında başladığını, Nisan ayı sonunda tamamlandığını belirten Solgun, “Projemizde beklediğimiz sonuçlar, gençlerimizin değerleri  yaşam biçimi haline getirmeleri, teknolojiyi faydalı bir şekilde kullanma alışkanlığı  kazanmaları, okuldan farklı bir ortamda sosyalleşmeleriydi. Proje sonunda yaptığımız anketlerden elde ettiğimiz veriler projemizde hedeflerimize ulaştığımızı gösteriyor” diye konuştu.

Projenin bu hedeflerin dışında öğrencilerin yabancı dil gelişimine de katkı sağladığını vurgulayan Solgun, forumda ve Twinmail’den farklı ülkelerden öğretmen ve öğrencilerle iletişimlerin de bunda etkisi olduğunu sözlerine ekledi.

Solgun, “Projemizde sadece değerleri ele almadık. Sürdürülebilir bir yaşam için gençlere düşen görevleri ele alarak gençlerimizin bu alanda da farkındalık oluşturmasına katkı sağladık. Birbirimizi ve kültürlerimizi tanıdık. Onlar bizim Ramazan bayramımızı biz onların Paskalyalarını kutladık” dedi.

5 YORUMLAR

  1. Congratulation to all the participants, I’m very glad to have given my little contribution in this project and to have had the opportunity to know Ms Solgun, a very active, careful and sensitive project partner. All the best to you 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here