Hekim adayları önlük giydi

0
50

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Tıp Fakültesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Tıp Fakültesi Fırat Yılmaz Çakıroğlu Konferans Salonunda düzenlenen ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl ve Genel Sekreter Yemliha Yanar’ın da katıldığı etkinlikte Dönem 1 öğrencilerini temsil eden öğrenciler, beyaz önlük giyerken akademik aşama kaydeden öğretim üyeleri içinde biniş giyme ve plaket töreni gerçekleştirildi.

Törende öğrenciler adına Hatice Tuğba Balbay ve Tıp Fakültesi Araştırma Görevlisi Doktorları adına Ömer Faruk Turan birer konuşma yaptı. Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Dolapoğlu ve Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mine İslimye Taşkın da yaptıkları konuşmalarla Tıp Bayramını kutlayarak, Dönem 1 öğrencilerini ve akademik yükselme kaydeden öğretim üyelerini tebrik etti.

Törende konuşan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu da; 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında hekimliğin, insanlık ve sağlıklı toplum için önemine dikkat çekti. Sağlık çalışanlarının her koşulda özveri ile görev yaptığını dile getiren Rektör Oğurlu, Dönem 1 öğrencilerine eğitim yaşamlarında başarılar dilerken, akademik yükselme kaydeden öğretim üyelerini de tebrik etti.

Törende daha sonra Dönem 1 öğrencilerini temsil eden öğrencilere beyaz önlükleri giydirilirken, akademik yükselme kaydeden öğretim üyeleri için de biniş giyme ve plaket töreni gerçekleştirildi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here