Karesili öğrenciler ecdat ile buluştu

0
35

Karesi Belediyesi, ilçedeki üç okulda eğitim gören 119’u öğrenci 10’u öğretmen 129 kişiyi Çanakkale’ye götürdü. Üç kafile halinde düzenlenen gezide öğrenciler ecdat ile buluştu.

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ilçede üç okulda eğitim gören 119 öğrenci ve 10 öğretmeni 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü öncesi bölgeye gönderdi.

Karesi Kaymakamlığı ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Fatih, Mehmet Azman Çavuş ve Ali Hikmet Paşa Ortaokulu’ndan öğrenci ve öğretmenleri ecdat ile buluştu.

15 Mart sabahı üç kafile halinde yola çıkan öğrenci ve öğretmenler ilk olarak Ertuğrul Tabyası’nı ziyaret etti. Kafile sırasıyla Yahya Çavuş Şehitliği ve Anıtı, Seddülbahir Kalesi, İlk Şehitler Anıtı, Seyit Onbaşı Heykeli, Namazgah Tabyası, Kilitbahir Kalesi, Zığındere Nuri Yamut Anıtı’nı ziyaret etti. Çanakkale’de ise Truva Atı, Aynalı Çarşı, Nusret Mayın Gemisi, Seddülbahir, Conkbayır gibi Çanakkale Savaşlarının cereyan ettiği yerleri gezip, gördüler.

Öğrenciler tarih kitaplarında okudukları Çanakkale Savaşları’nın meydana geldiği yerleri bir de canlı olarak görme fırsatını yakaladı.  Çanakkale gezisine katılan öğrenciler evlerine mutlu dönerken, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a da teşekkür etti. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here