Meslek Lisesi Koçları eğitimde

0
97

BASİAD, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Meslek Lisesi Koçluk Programı’ projesinde yer alacak Meslek Lisesi Koçlarının eğitimi başladı. Eğitimlere Balıkesir sanayi işletmeleri tecrübeli personeli ile Meslek Lisesi Koordinatör öğretmenleri katılıyor.

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD), Meslek Lisesi Koçlarının eğitimine başladı. Eğitimleri tamamlanan koçlar Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 75 meslek lisesi öğrencisine koçluk yapacak.

Balıkesir sanayi işletmelerinde deneyimli personelden oluşan 16 koç adayının yanında 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Koordinatör öğretmenleri eğitime katılıyor.

Eğitim programında koç adaylarına Koçluk Türleri, Koçluk Ve Diğer Disiplinler Arasındaki Farklar, Koçluk Yaklaşımını Günlük Rutinlerde Uygulamak, Kişisel Hedeflere Koçluk Yapmak, Temel Koçlukta Kullanılan Uygulamalar, Koçluğun İlkeleri, Teknik Becerileri, Kişisel Beceriler, Koçlukta İleri Düzey Beceriler, Koçluk Süreci Yol Haritası Oluşturmak, Danışanların Kör Noktaları İle Çalışmak, Koçluk Sürecini Yönetmek ve Tamamlamak konularında eğitim verilecek.

12 ay süre ile uygulanacak olan projenin amacı Balıkesir il merkezi’nde kurulu bulunan Meslek Liselerinde okuyan 3. ve 4. sınıf öğrencilerini; meslek lisesi koçları ve proje faaliyetleri aracılığı ile iş hayatına hazırlamak, çeşitli mesleki yetkinlikler kazandırmak ve işletmelerin teknik personel ihtiyaçların istihdamını kolaylaştırmak. Eğitim sonrasında seçilen 75 öğrenci eğitimleri tamamlanan 15 Meslek Lisesi Koçu ile eşleştirilecek. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here