Mimar Sinan öğrencileri Avrupa’ya açıldı

0
128

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 16 öğrenci ‘Mimar Sinan İzinde, Avrupa Stajı’ adlı Erasmus Projesi kapsamında Romanya ve Almanya’da staj yaptı. Öğrenciler, okulda edindikleri bilgileri tazelerken, kültürel faaliyetlerde de bulundu.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine ve Metal Teknolojisi alanında eğitim gören 16 öğrenci eğitim-öğretim hayatlarında edindiği bilgileri Avrupa düzeyinde değerlendirmek için ‘Mimar Sinan İzinde, Avrupa Stajı’ adlı Erasmus Projesine katıldı. Proje kapsamında 8 öğrenci Almanya’da, 8 öğrenci de Romanya’da staja katıldı. 15 gün boyunca Almaya ve Romanya’da staj yapan öğrenciler deneyimlerini arttırdı, kültürel faaliyetlere katıldı.

HEM ÖĞRENDİLER, HEM GEZDİLER

‘Mimar Sinan İzinde, Avrupa Stajı’ Projesi kapsamında Romanya’ya giden 11. sınıf öğrencisi Ege Durmuş, “15 gün boyunca her şey dolu dolu ve çok güzel geçti. Hem bölümümüzle alakalı mesleki bilgiler öğrendik hem de yurtdışındaki yaşamı deneyimledik. Staj yerimizde düzenlemeler yaptık, ferforje ile uğraştık. Onun dışında Bükreş’i, Köstence’yi gezdik. Diğer öğrencilere bu programlardan yararlanmalarını mutlaka öneriyorum” dedi.

“GELECEKLERİNE IŞIK TUTACAK”

Projeye katılan Makine Bölümü Şefi Süleyman Türedi ise; “Öğrencilerimiz proje sayesinde ilk kez yurtdışına çıkmış oldu. Yabancı ülkelerdeki işleyişi gördü ve değişik kültürleri öğrendi. Hayallerinde ne varsa onları gerçeğe dökme fırsatı buldu. Oradaki çalışma ortamını gördüler bu da öğrencilerimiz için çok çok faydalı oldu. Bu deneyimin gelecek hayatlarına ışık tutacağını ve çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here