Misafir öğrencilere sanatla destek

0
60

T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, afet bölgesinden gelen ve Karesi ilçesindeki okullarda öğrenim gören çocuklara yönelik sanatsal etkinlikler düzenleyerek acılarını hafifletmeye çalışıyor.

‘Sanatın İyileştirici Gücü’ adıyla ilki gerçekleştirilen etkinlikte T.C. Ziraat Bankası Güzel Sanatlar Lisesi’nde eğitim gören lise öğrencileri ve okulda görev yapan öğretmenler; afet bölgesinden gelen çocuklarla bir araya gelerek onlarla oyunlar oynadı, müzik eşliğinde etkinlikler gerçekleştirdi.

Misafir çocukların gün boyu eğlendiği etkinlikler kapsamında yüz boyama, şarkılı oyunlar, müzik dinletileri, balon oyunları ve psikososyal çalışmalar yer aldı.

Okul Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; etkinliklerin 8-15 yaş aralığı olan misafir öğrenciler için 22 Mart’a kadar sürdürüleceği; sırasıyla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi olan misafir öğrencilerin okula davet edilerek etkinliklerin uygulanacağı kaydedildi.

‘Sanatın İyileştirici Gücü’ etkinliğinin ilkokullara yönelik olarak düzenlendiği; orf ile tanışma etkinliği, müzikli ront, yüz boyama gibi çalışmaların yapıldığı belirtildi. ‘Sanatın İyileştirici Gücü 2’ adıyla 15 Mart için planlanan etkinliğe ise Karesi ilçesine bağlı ortaokullarda öğrenim gören afet bölgesinden gelen tüm öğrenciler davet edilerek etkinlik kapsamında müzik dinletisi, sahne performansları, origami etkinliği ve mandala çalışmaları yapılacağı ifade edildi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here