“Öğretmenliğin bedeli ölçülemez”

0
74

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, yayınladığı mesajla 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı. Vali Şıldak, “Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğrenci ile arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan, bedeli hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek kadar özel bir meslektir” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan Vali Hasan Şıldak, öğretmenlerin gününü kutladı. Vali Şıldak, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Millet Mektepleri Başöğretmenliği’ unvanını kabul ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlik, gücünü sevgiden ve fedakarlıktan alan dünyanın en kutsal, en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin üyeleri olan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın ihtiyaçlarına göre geleceğe hazırlamaktadır.

Öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, öğrenci ile arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan, bedeli hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek kadar özel bir meslektir. Eğitim, geleceğimizi doğru bir şekilde inşa etmemize imkan sağlayan en önemli etkendir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak, eğitim sistemimizi geliştirmek ve eğitim hizmetlerinin kalitesini her aşamada yükseltmekle mümkün olacaktır.

Valiliğimizin öncülüğünde yürütülmekte olan Balıkesir’in eğitim potansiyeline güç kazandıran Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi ile eğitimin ihtiyaç duyduğu rehberliği öğretmenlerimizin değerli çabaları ve katkıları ile sürdürmekteyiz. Türkiye’nin bugünlere ulaşarak dünyanın ve bölgesinin önemli güçlerinden biri haline gelmesinde çok önemli bir paya sahip olan öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kutsal görevi yerine getirirken şehit düşen ve hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here