Robot eğitimleri başladı

0
1189

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen ‘Kodla10’ projesi kapsamında Öğretmenevinde ‘KODLA10 Kodlama ve Robotik Çalıştayı’ düzenlendi.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı içerisinde gerçekleştirilecek ‘Kodlama ve Robotik’ faaliyetlerinin arttırılmasına yönelik çalışmaların belirlendiği çalıştayda Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Emin Korkusuz ve proje koordinatörü Ümit Yel tarafından ‘Arduino, Ottobot, Engelden kaçan Robot, Raspberyy Pi, Microbit ve 3D yazıcılar’ gibi konularda eğitimler gerçekleştirildi.

Programın kapanış töreninde öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, “Kodlama ve robotik alanında yürütmüş olduğumuz bu güzel çalışmalar, gerçekleştirilen bu eğitimler ile yirmi ilçemizde kurmuş olduğumuz kodlama robotik laboratuvarlarının daha etkin ve verimli kullanılacağına ve öğrencilerimizin çok daha iyi bir noktaya erişeceğine yürekten inanıyorum. Çok verimli geçtiğine inandığım iki günlük bu çalıştay süresince ilçelerimizden teşrif ederek bu programa katılımlarınız, katkılarınız için öncelikle siz değerli öğretmen arkadaşlarıma ve çalıştayımızın hayat bulmasında çok önemli katkıları olan proje koordinatörümüz Ümit Yel hocama teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

KODLA10 Kodlama ve Robotik Çalıştayına katılım sağlayan öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından katılım belgesi verildi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here