Sarı, öğretmenlerin gününü kutladı

0
95

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınlayan CHP İl Başkanı Serkan Sarı, bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesindeki en önemli etkenin eğitime büyük önem vermesi olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, yayınladığı mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. CHP İl Başkanı Sarı, “Milletlerin varlığını sürdürmesi, kalkınması için eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenleriz çok büyük fedakarlıkla çalışıyor. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek çok kutsaldır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle her türlü zorluğa ve olumsuzluğa rağmen yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarken, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç öden ve görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here