Sosyal Bilimler Lisesi’ne Atatürk Kitaplığı

0
71

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi tarafından İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesinde Atatürk Kitaplığı oluşturuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan ‘Eğitimde İş Birliği’ protokolü çerçevesinde 68 ildeki 92 Sosyal Bilimler Lisesinde ‘Atatürk Kitaplığı’nın kurulması noktasındaki çalışmalar devam ediyor.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi tarafından İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi Kütüphanesine kazandırılan Atatürk Kitaplığı törenle açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Sosyal Bilimler Lisesinde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunun katkılarıyla kazandırılan Atatürk Kitaplığı ile birlikte okul kütüphanesinin daha zengin bir hale geldiğini söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Geçmişini bilmeyen toplumlar, geleceğine de yön veremez’ sözünü hatırlatan Tatlı, geleceğimize ışık tutabilmemiz için geçmişi okuyup anlamamız gerektiğini ve bu konuda gençlere güvendiğini belirtti.

İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi kütüphanesine kazandırılan Atatürk Kitaplığının açılış programına Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Abdulllah Poyrazlı, Atatürk Araştırma Merkezi Başkan Yardımcısı Gamze Berktin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here