SYAL’de mezuniyet coşkusu

0
228

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı. Okulun tören alanında bir araya gelen öğretmenler, öğrenciler ve veliler coşkuya ortak oldu.

Balıkesir’in en köklü ve ismi başarıyla anılan okullarından biri olan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nin mezunları okul bahçesinde düzenlenen törenle yeni yaşamlarına uğurlandı. Mezuniyet töreninde çocuklarının heyecanına ortak olan öğrenci velileri yanı sıra Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Günnü, Yırcalı Ailesi adına Sinan Yırcalı, SYAL Mezunlar Derneği Başkanı Sedef Sever Yavuz, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Uras ve çok sayıda davetli katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Duran yaptı. Törende konuşma yapan, ayrıca kızının da SYAL’den mezun olma heyecanını yaşayan Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, “Bu okul yenilenirken Karesi Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz şimdiki Valimiz, bir de Ersin Yazıcı Valimiz çok emek verdi, çünkü Rona Beyle defalarca görüştü. Öncelikli olarak onlara teşekkür ediyorum.  Şehrin gözbebeği bu okul en kısa zamanda bitirilmesi ve tamamlanması için bütün şartlar bütün imkanlar seferber edildi. Rona bey ve onun şahsında Yırcalı Ailesi yapılması gereken ne varsa fazlasıyla yaptı. Mali tabloyu da biliyorum. Onun yüzde birini harcayanların dolaştığı ortamda gerçekten çok ciddi paralar harcadılar.

Biz veliler olarak çocuklarımızı burada okutmuş insanlar olarak onlara minnetimizi sizin adınıza ifade etmek istiyorum. Yırcalı Ailesine teşekkür ediyorum. Yırcalı Ailesi Balıkesirli bir aile. Balıkesir’in siyasetine de ticaretine de yıllarca sosyal hayatına da hizmet etmiş Balıkesir’de kazanmış Balıkesir’i hiç unutmamış ve Balıkesir’e hizmet etmiş, inşallah bundan sonra da hizmet etmeye devam edecek başkalarına da rol model olmaya devam edecek. Allah sayılarını arttırsın diyorum” dedi.

Mezuniyet töreninin ardından konuşan Sinan Yırcalı’da; “2022 yılı mezunlarımızı verdik. 150’den fazla mezunumuz var. Kendileri de üniversite sınavlarını yeni bitirdiler. Onların heyecanlarını ortak olmak bizim için de gurur vericiydi. Aynı zamanda bu okul binasında ilk eğitim-öğretim yılı oldu. Öğrenciler öncelikle pandemiyle başlayan arkasından da yeni binaların alışmaları ile geçen 1.5-2 yıllık bir süreç atlattılar. Ama son derece bizi gururlandıran mezunlarımızın çizdiği, mezunlarımızın teknik projelerini hazırladığı bir proje oldu. Bu bizim için de ayrıca hem bir gurur kaynağı hem de 80’lerden beri yetişen öğrencilerimizin memlekete faydalı olduklarını okullarına faydalı olduklarını görmek bizi ayrıca sevindirdi” dedi.

Törende dereceyle mezun olan Fatma Sude Dündar, Berat Kağan Anar ve Cemre Turhan’a diplomalarıyla ödüllerini Milletvekili Adil Çelik, Sinan Yırcalı ve Okul Müdürü Ali Duran verdi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here