Tarımı yerinde öğrendiler

0
114

2014 yılından itibaren her yıl belirlenen tema ile gerçekleştirilen ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ etkinliğinde Plevne İlköğretim Okulu 4. sınıflardan 26 öğrenci, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ziyaret ederek ‘Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği’ hakkında bilgi aldı.

Balıkesir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette İl Müdürü Erkan Alkan çocuklarla bir araya geldi. Mehmet Akif Ersoy toplantı salonunda çocuklar ile bir araya gelen İl Müdürü Erkan Alkan tarım ve hayvancılık alanında yürütülen faaliyetler, kurumun yapısı, iş akışı, ve uygulanan projeler hakkında bilgi verdi.

Karşılıklı soru ve cevaplarla devam eden Lider Çocuk Kampı programında İl Müdürü Erkan Alkan’ın öğrencilere yönelttiği gelecek hayatınızda hangi meslek grubuna yöneleceksiniz sorusuna cevap olarak öğrencilerin çoğunluğu Veteriner Hekim ve Ziraat Mühendisi olmak istediklerini belirtti.

Üç gün uygulanan kampta çocuklar BASKİ Genel Müdürlüğü İçme Suyu Arıtma Tesisi, Bandırma Balıkçı Barınağı, Balık Hali, Su Ürünleri İşleme Tesisi, Hayvanat Bahçesi ve Balıkesir Orman Fidanlık Müdürlüğünü ziyaret ederek bilgi aldı. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here