Toyota’dan Sanat Okulu’na sıfır araç

0
1339

Toyota, Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Alanı Bölümüne, 1 adet sıfır son model otomobil, 6 adet motor ve 2 adet vites kutusu hibe etti. Okul Müdürü Ömer Temiz, “Piyasadaki son model araçlar ile eğitim yapılarak öğrencilerin piyasada çalışmaya başladıklarında servislere, sanayiye uyum sağlamaları kolaylaşıyor” dedi.

Mimar Sinan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Temiz, yaptıkları girişimler sonucu Toyota’nın okullarına 1 adet sıfır son model otomobil, 6 adet motor ve 2 adet vites kutusu hibe ettiğini açıkladı.

Temiz, “6 alanda eğitim veren okulumuz her alanını bölümünü modernleştirmeye devam ediyor. Öğrencilerimizi  son teknoloji ile buluşturuyoruz. Okulumuza bağışlanan yeni araç, motorlar ve vites kutusu ile Motorlu Araçlar Alanı Bölümünde eğitim gören 350 öğrencimiz okullarını bitirmeden yeni teknolojiyi görüp eğitimlerini alacaklar. Yeni araçların üzerinde eğitim yaparak piyasaya çıktıklarında, servislere, sanayiye uyum sağlamaları kolaylaşacak. Sırada diğer firmalarımız var görüşmelerimiz devam ediyor. Okulumuzu Balıkesir’de 1 numara yapmak için çalışmalarımız sürecek” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here