Yemin edip, yuvadan uçtular

0
130

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin 27’nci dönem öğrencileri, yemin edip mesleğe adım attı. Mezuniyet töreninde konuşan Vali Hasan Şıldak, “Bugün eğitimlerini tamamlayarak görev yerlerine uğurlayacağımız sevgili gençlerimiz Emniyet Teşkilatımıza güç katacak, devletimizin varlığı, milletimizin birliği, huzuru ve güvenliği için her zaman gurur duyacakları bu şerefli mesleğe adım atacak” dedi.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde düzenlenen törende eğitimlerini tamamlayan, 796 öğrenci yemin ederek polisliğe adım attı. Törende dereceye giren üç öğrenciye başarı belgeleri verildi. Okulu birincilikle bitiren Furkan Kılınç yaş kütüğüne plaket çaktı.

Törene Vali Hasan Şıldak, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Mahmut Büyükcingi, Altıeylül Kaymakamı Turgay Hakan Bilgin, Karesi Kaymakamı Metin Arslanbaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu ile mezun olan polis öğrencilerin aileleri katıldı.

Evlatlarının polis olduğunu gören ailelerin duygu dolu anlar yaşadığı törende konuşan Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çolak, 2015 yılından bu yana polis akademisinden 116 bin 264 polisin mezun olduğunu söyledi.

Çolak, “Güçlü bir bilgi birikimine sahip emniyet teşkilatımızın çok daha azimli, dirayetli ve bilgili bir şekilde başarılı işlere imza attığı tüm istatistiklere yansımaktadır” dedi.

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezinden mezun olan 796 polis adayı için düzenlenen törende konuşan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için her an, her yerde ve her şartta hazır olan kahramanlarımız, kararlılık ve azimle her görevin üstesinden hakkıyla gelecek, önce vatanım, önce bayrağım, önce milletim diyecekler” dedi.

“HUZUR VE GÜVEN İÇİN ŞEREFLİ MESLEĞE ADIM ATIYORLAR”

1986 yılında açılan ve o günden bu yana Türk Polis Teşkilatına personel yetiştiren güzide eğitim kurumunda önemli bir an yaşandığını söyleyen Vali Hasan Şıldak, “Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi ilimizin seçkin bir eğitim kurumu olarak bütün kurumlarımız ve halkımızın gözünde her zaman özel bir yere sahip olmuştur. Bugün eğitimlerini tamamlayarak görev yerlerine uğurlayacağımız sevgili gençlerimiz Emniyet Teşkilatımıza güç katacak, devletimizin varlığı, milletimizin birliği, huzuru ve güvenliği için her zaman gurur duyacakları bu şerefli mesleğe adım atacaklar.

Her bir mezun polisimizi kutluyor, onlara üstün başarılar diliyorum. Kıymetli ailelerine ve polis teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, eğitim sürecini başarıyla gerçekleştiren Eğitim Merkezi kadrosundaki değerli personelimizi tebrik ediyorum” dedi.

Dereceye giren üç öğrenciye başarı belgelerinin verildiği törende, mezun olan 796 öğrenci yemin etti. Öğrencilerin tören yürüyüşüyle devam eden programda Polis Akademisi Başkanlığı Bandosu eşliğinde yapılan dans gösterisi ile sona erdi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here