Zıp Zıp’ın minikleri mezun oldu

0
143

Zıp Zıp Kanguru Kreş ve Gündüz Bakımevi’nin 2021-2022 yılı mezuniyet gecesi Salih Tozan Kültür Merkezi’nde geniş bir katılımla yapıldı. Zıp Zıp Kanguru Kreş ve Gündüz Bakımevi Kurucusu Esin Baydar, “Sağlıklı, mutlu, düşünme becerisi var olan, sorgulama yeteneği gelişmiş, özgüven sahibi, önce insan olabilen küçük dünyalar yetiştiriyoruz” dedi.

Zıp Zıp Kanguru Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitimlerini tamamlayan minikler, düzenlenen törenle mezuniyet coşkusu yaşadı. Mezuniyet gecesinde çocuklar şiir, drama, dans, tiyatro gösterilerini başarıyla sunarak velilerinden ve davetlilerden alkış aldı. Gecenin kapanışında mezun olan çocuklar keplerini atarak kreşlerine veda etti.

“KANGURU BAKIMINDAN YOLA ÇIKTIK”

Mezuniyet töreninde konuşan Zıp Zıp Kanguru Kreş ve Gündüz Bakımevi Kurucusu Esin Baydar, “Neden Zıp Zıp Kanguru kısaca bahsetmek istiyorum. Özellikle prematüre doğan bebeklerde kanguru bakımı uygulanır. Yani daha özenle, daha sevgiyle, daha duyarlılıkla mutlu bir bebek yetiştirilir. Tıpta kanguru bakımı olarak geçer. Bizler de Kanguru bakımı ve eğitiminden yola çıkarak, özenle, duyarlılıkla, sevgiyle, basmakalıp çizgilerden uzaklaşarak, kahkahası bol, yaratıcı ve üretimden yana olan mesleki ilkeleri benimsedik.

Bu yolda sizlerin desteği ile sağlıklı, mutlu düşünme becerisi var olan, sorgulama yeteneği gelişmiş, kültürel değerleri hakkında fikir sahibi olarak batı kültürünün baskınlığından korunan, özgüven sahibi, dayanıklı, kendisini savunabilen, çözüm odaklı, saygılı, önce insan olabilen küçük dünyalar yetiştiriyoruz. Buna inanıyoruz, umut ediyoruz ve hep birlikte var olacağımıza güveniyoruz” dedi.

Amaçlarının kusursuz gösteriler ve sahne performansları  olmadığına dikkat çeken Baydar, konuşmasını şöyle tamamladı: “Mümkün olduğunca ezbercilikten uzak olarak çocuklarımızın ilk sahne deneyimlerini birlikte yaşamaktır. Özgüvenlerini arttırmada bir tutam daha fayda sağlayabilmek.” Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here