Eğitimde Özel Bal Çocuk Kulübü farkı

0
124

Özel Bal Çocuk Kulübü ve Özel Bal Çocuk Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Fatma Gül Kurtuluş Bazan, kurum olarak bireysel farklılıkları dikkate alarak her öğrencinin eksik olduğu konular başta olmak üzere her öğrenciye ayrı birebir eğitim imkanı verdiklerini dile getirdi.

Özel Bal Çocuk Kulübü ve Özel Bal Çocuk Kişisel Gelişim Kursu Kurucu Müdürü Fatma Gül Kurtuluş Bazan, kurum olarak hedeflerinin ilk kuruldukları günden beri öğrencilerin en üst düzeyde eğitim almalarını sağlamak olduğunu söyledi. Bazan, “1. sınıftan 8. sınıfa kadar bulunan sınıflarımızda öğretmen kadromuzu alanlarında uzman kişilerden seçmek ve öğrencilerimize konforlu sınıf ortamı oluşturmak en dikkat ettiğimiz konulardan biridir” dedi.

“OKULLARDA BİR KEREDE VERİLEN EĞİTİMİ BİZ ÖĞRENCİLERE 3- 4 KERE VERİYORUZ”

Türkiye’de günümüz eğitim sistemine bakıldığında kalabalık sınıflardaki eğitim aktarım çabasının, bilginin kalıcı ve anlamlı olmaması üzerine kurumda okuldaki öğrendiklerini tekrar etmesini sağladığını ifade eden Bazan, “Okulda öğrenilemeyen konuların tamamlanmasını sağlayıp çözemedikleri soruları öğretmenlerine kolaylıkla sorma olanağı sağlıyoruz. Okullarda 1 kerede verilen eğitimi bizler burada öğrencilerimize 3 4 kere veriyoruz. Çünkü Bal Çocuk ailesi olarak bizler öğrencilerimizi en üst seviyeye getirmek. Ortaokul öğrencilerimiz için 2 haftada bir LGS ye uygun deneme sınavlarımız yapılmaktadır. Sonuçların analizi yapıldıktan sonra çocukların yanlış yaptıkları konular sıralanmakta ve onlara uygun birebir eğitimler verilmektedir.

Bizler velilerimizle dirsek temasında olmak gerektiğine inandığımız için çocukların gelişimiyle ilgili düzenli olarak velilerimizi bilgilendirmekteyiz. Çocuklarımızı her ne kadar telefondan uzak tutmak istesek de biliyorsunuz eğitimde teknoloji kaçınılmaz ve teknolojinin faydalarından yararlanmak gerekir. Bu yüzden öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin de ortak buluştuğu dijital bir platform kullanarak ödev takibi ve ders takibi yapmaktayız” bilgisini verdi.

“VELİLERİN GÖZÜ ARKADA KALMIYOR”

Çocuklarını Kuruma teslim eden velilerin gözünün arkada kalmadığını söyleyen Bazan, “Çocuklarımız sabah kahvaltılarını yaptıktan sonra okullarına kurumuza ait servisimizle kendi personelimizle teslim edilmektedir. Öğlen gelen öğrencilerimiz öğle yemeğini yedikten sonra kurumuzda ödevlerini yapmakta. Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz yine servisimizle evlerine teslim edilmektedir. Bizler kurum olarak çocukların katıldıkları aktivitelerle daha verimli olduklarını ve özgüveni yerinde birer birey olduklarını düşünmekteyiz. Amacımız çocuklarımızın hem ödevlerinin eksiksiz yapılmasını ders tekrarlarının sağlanması hem de kurumumuzda bulundukları sürece eğlenceli vakit geçirmeleridir. Kuruluşumuzdan itibaren amaçlarımızdan vazgeçmeyerek 6. yılımızı doldurmaktayız. Kocaman bir aile olarak yola devam etmekte ve öğrencilerimizi en üst düzeye getirmek için çabalaya devam etmekteyiz” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here