Ekibini kutladı

0
66

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Adliyesi’ni ziyaret ederek önceki gün yaşanan talihsiz olayla ilgili bilgi aldı. Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Kaplan’ı ziyaret eden Kafaoğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti. Kafaoğlu, gaz sızıntısına 4 dakikada müdahale eden itfaiye personelini de kutladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Adliyesi’nde yaşanan gaz sızıntısı ile ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve İtfaiye Daire Başkanı Halil Yılmaz’dan olayla ilgili bilgiler aldı, itfaiye ekiplerinin gösterdikleri özveri ve bu olaydaki süratinden dolayı kutlayarak, teşekkür etti.

Atatürk Devlet Hastanesi’nde tedavi gören hastaları ziyaret ederek talihsiz olaydan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Zekai Kafaoğlu, bu tür olayların bir daha yaşanmaması noktasında temennilerini iletti.

Kafaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerin önceki gün Adliye Binası’nda yaşanan otomatik yangın söndürme sisteminden karbondioksit salınımı nedeniyle 4’ü ağır 59 kişinin zehirlenmesi olayı sonrasında gerek olay yerine intikal, gerekse olayın tespitinin yapılması noktasındaki performansıyla büyük bir başarıya daha imza attığını söyledi.

Kafaoğlu, “Olay günü saat 12:10’da ihbarı alan ve 5 araç 20 personelle sadece 4 dakika sonra olay yerine ulaşarak 3-4 dakika gibi kısa sürede yapılan ölçümlerle olayın otomatik yangın söndürme sisteminden karbondioksit salınımı olduğunu tespit ederek binanın boşaltılmasını istemesi olaydan etkilenen kişi sayısını artmasının da önüne geçti. Oksijen tüpleri ile binaya girerek içeride kalan 4 vatandaşı sağlık ekiplerine teslim eden itfaiye ekipleri bina içindeki gerekli kontrolleri yapıp havalandırmaların devreye alınmasını sağlayarak binayı güvenli hale getirdi. Bu başarılı çalışmadan dolayı ekiplerimizi kutluyorum” diye konuştu. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here