Ekonomi için hep birlikte çalışmalıyız

0
81

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, yerel seçimlerde göreve seçilen başkan ve meclis üyelerini kutladı. Kula, “Valilik ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ili yöneten tüm kurumlar el ele verip gündemimizi ekonomi, üretim ve ticaret olarak belirleyerek şehrimizin kalkınması için tüm gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, yerel seçimleri değerlendirdi, göreve seçilen başkan ve meclis üyelerini kutladı, zaman kaybetmeden ekonomi ve üretim için el ele verilmesini istedi.

“MİLLETİMİZ DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKTI”

BTO Başkanı Kula, “31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri tamamlandı. Sandığa gidip oyunu kullanan, ülkemizin geleceğine ve demokrasiye sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Seçimlerin, ülke genelinde huzur ortamı içinde ve yüksek katılımla gerçekleşmiş olması mutluluk vericidir. Bu da milletimizin demokrasiye sahip çıktığını ve yönetimde güçlü bir irade ortaya koyduğunu gösteriyor.

Siyasi partilerimizin Belediye Meclisindeki temsil sayılarına baktığımızda ilimizde birlik ve beraberliğin sağlanması ve sürdürülmesi için çok uygun bir ortamın meydana geldiğini görüyoruz. Seçimin ardından mazbatalarını alarak yeni göreve başlayan Büyükşehir Belediye Başkanımızın, İlçe Belediye Başkanlarımızın, ve Belediye Meclis Üyelerimizin, siyasi kimliklerini bir kenara bırakarak Balıkesir’in menfaatleri için ortaklaşa çalışacaklarına yürekten inanıyoruz. Bu vesile ile seçilmelerinden dolayı kendilerini tebrik ediyor ve destekliyoruz” dedi.

“SEÇİMSİZ GEÇECEK 4.5 YILI ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ”

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, önümüzde seçimsiz geçecek 4.5 yıllık bir dönem olduğunu belirterek bu dönemin çok iyi değerlendirilmesini istedi.

Kula, “Bu dönemi gerek ülke çapında gerekse ilimiz ölçeğinde çok iyi değerlendirmeliyiz. Balıkesir Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere, gerek İl merkezimizin gerekse ilçelerimizin tüm kurum ve kuruluşları, ilçe belediyeleri, Ticaret Odaları, Ticaret Borsaları, Sanayi Odası ve Esnaf Sanatkarlar Odaları ile sağduyulu olarak beraberce çalışmalıyız.

Gündemimizi artık ekonomi, üretim ve ticaret olarak belirleyerek şehrimiz ve ülkemizin kalkınması için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Önümüzdeki dönemin birlik ve beraberlik içinde üretmek için, ticaret için çalışacağımız bir dönem olmasını temenni ederek 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinin Balıkesir’e, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here