“Altın her zaman güvenli liman”

0
97

Su Kuyumculuğun sahibi Fatma Güngör, altında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Tarihten günümüze altına olan ilginin artarak devam ettiğini söyleyen Güngör, “Millet olarak bizlerin de altına karşı gerek takı olarak, gerekse yatırım aracı olarak ilgisi ve talebi oluyor” dedi. Vatandaşların, dün olduğu gibi bugün de altına yatırım yaparak kazanmaya devam ettiğini söyleyen Güngör, “Altın, uzun vadeli yatırım aracıdır. Bugün alayım, yarın satayım derseniz yani kısa vadeli düşünürseniz zarar edebilirsiniz” diye konuştu.

“ALTINA OLAN YATIRIM TERCİHİ ÇOK ARTTI”

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de altına olan yatırım tercihinin çok arttığını, vatandaşların genellikle 22 ayar bilezik başta olmak üzere çeyrek, yarım, tam, Cumhuriyet diye tabir ettiğimiz ziynet gruplarına gram ve has altına yatırımlarını yönelttiğini ifade eden Fatma Güngör, “Bu da dünyada altının Ons fiyatında artışa sebep oluyor. Fiyatlar beklentilerin ve tahminlerin üzerinde bir artış gösteriyor. Bu sebeple tüm dünyada insanlar en güvenli liman olan altına yöneldi” diye konuştu.

“ALTIN UZUN VADEDE HEP KAZANDIRMIŞTIR”

Güngör, altına yatırım yapacak vatandaşlara seslenerek; “Altın her zaman güvenli liman oldu ve yatırımcısına uzun vadede ciddi oranlarda kazandırdı. Altında bazen durgunluklar, ani iniş ve çıkışlar yaşanabiliyor. Vatandaşlarımızın bu durumlarda panik ile hareket etmemelerini sabırlı davranmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

“GÜVENDİĞİNİZ KUYUMCULARI TERCİH EDİN”

Güngör, vatandaşlara uzun vadede yatırımlarını altın olarak değerlendirmesini önerdi. Vatandaşlara internet üzerinden altın ve pırlanta ürün alımını tavsiye etmedi. Vatandaşların altın alırken güvendikleri kuyumcuları tercih etmelerini istedi. Bu nedenle güvendikleri esnaflardan alışveriş yapmalarını tavsiye etti.

Son yıllarda pırlantaya büyük bir eğilimin başladığını anlatan Güngör, “Markalar sürekli reklam yaptığı için insanların kafalarına pırlantayla ilgili olumlu fikirler girmeye başladı. Piyasada orijinal olmayan, laboratuvar ortamlarında yapılan pırlantalar mevcuttur. Bu noktada vatandaşlarımıza güvendikleri yerleri tercih etmelerini tavsiye ediyorum. Esnafımızın ve milletimizin Allah tuttuğunu altın etsin, bereketlendirsin” diye konuştu. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here