‘Aydın Genç, Aydınlanmış Gelecek’ projesinde imzalar atıldı

0
88

BAGİAD’ın İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Aydın Genç, Aydınlanmış Gelecek’ isimli sosyal sorumluluk projesinin imzaları atıldı.

Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği’nin (BAGİAD) hazırladığı ‘Aydın Genç, Aydınlanmış Gelecek’ isimli sosyal sorumluluk projesi imza töreni dernek merkezinde yapıldı.

Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Öğretim Görevlisi ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Engin Bozacı, Elektronik ve Otomasyon Bölümü Öğretim Görevlisi Ahmet Koçak ile Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Dr. Öğretim Görevlisi Aslı Güngör Eral protokolün imza töreni için BAGİAD Yönetim kurulu üyeleri ile dernek merkezinde bir araya geldi.

“DEZAVANTAJLI GENÇLER TOPLUMA KAZANDIRILACAK”

Balıkesir Ticaret Odasının resmi ortaklığında yürütülecek olan ve  Balıkesir merkezde yaşayan dezavantajlı gençlerin iş gücü piyasasına uygun beceriler kazandırılarak hayatın her alanında başarıya ulaştırılmasına ve genç istihdamının artırılmasına odaklanan proje kapsamında üniversite-sanayi- STK işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Engin Bozacı ve BAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Bilcanlı tarafından işbirliği protokol sözleşmesi imzalandı.

Proje hakkında bilgi veren BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı, “Projemizin amacı; engelli gençlerimizin de yer alacağı 18-29 yaş arası en az 60 gencimize yönelik mesleki ve teknik anlamda eğitimler vermek ve gençlerin iş gücü becerilerini artırmak; seminer, söyleşi ve gezi gibi faaliyetler düzenleyerek gençlerimizin sosyal ve ekonomik hayata olan aktif katılımlarını sağlamak.

Planlanan seminer ve söyleşiler geniş katılımlı hale getirilerek organize edilecek olup ilimizdeki diğer gençlerimizin ve iş dünyasının da nihai yararlanıcı olarak istifade etmesi sağlanacak” dedi.

Üniversite öğrencileri ve gençler adına son derece faydalı olabilecek bir projenin içinde yer aldıklarından dolayı memnuniyet duyduklarını dile getiren Meslek Yüksek Okulu Müdürü Engin Bozacı, projenin hayata geçirilmesi adına üzerlerine düşen görevleri titizlikle yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi. Bozacı, “Bu proje ile gençlerimizin daha nitelikli hale getirilmesi ve uzun zamandır hedeflediğimiz üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesi sağlanacak. Bu alanda Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here