Balıkesir EKK’dan 11 bin 500 esnafa 1 milyar 550 milyon kredi

0
124

ÖZEL HABER – 4. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Erol Ayvaz, birliğe bağlı 20 kooperatif kanalı ile kooperatif üyesi 11 bin 500 ortağa 1 milyar 550 milyon lira kredi desteği verildiğini söyledi. Kredi faiz oranının yüzde 7.5 olduğunu belirten Ayvaz, “Kullandırılan kredinin üst limiti 500 bin lira olarak esnaf ve sanatkarın iş yerinde kullanılmasında, işyerini genişletmesinde hükümet tarafından verilen bu desteğe teşekkür ediyoruz. Esnaf ve sanatkarın kullandığı bu kredileri üretim ekonomisi olarak kullanmaları hem esnaf hem de üretim için faydalı olacaktır” dedi.

“CAN SUYU OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Esnaf Kefalet Kooperatiflerinin 1952 yılından beri esnaf ve sanatkarlara can suyu olmaya ve kredi konusunda her daim destek olmaya devam ettiğine dikkat çeken Ayvaz, “Dün olduğu gibi bugün de esnaf ve sanatkarlarımıza kredi konularında destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

“GERİ DÖNÜŞTE TÜRKİYE ORTALAMASININ ALTINDAYIZ”

Ayvaz, verilen kredilerin geri dönüşü hakkında da şunları söyledi: “Bugün itibariyle bölgede takip oranı yüzde 13 olup, Türkiye ortalamasının altındayız. Esnaf ve sanatkarların kredi talep etmesi halinde istenilen evrakları ve teminatları yerine getirmesi halinde birliğe bağlı kooperatiflerin kefaleti ile kredi işlemleri hemen yerine getiriliyor” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here