Balıkesir Kuzusu yapay zekayla izlenecek

0
415

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, yapay zekayla bütünleşerek takibi yapılacak olan Balıkesir Kuzusu’nun yeni sistemle uygulama modelinin ilk uygulamasını Balıkesir Ölmezler Et Entegre Tesislerinde başlattı.

Coğrafi işaretli Balıkesir Kuzusu’nun yapay zeka ile takibinin yapılacağı yeni uygulama başladı. Pilot il olan Balıkesir’de önemli bir marka değere sahip olan Coğrafi İşaretli Balıkesir Kuzusu’nun yapay zeka ile takibi başladı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, yapay zekayla bütünleşerek takibi yapılacak olan Balıkesir Kuzusu’nun yeni sistemle uygulama modelinin ilk çalışmasını Balıkesir Ölmezler Et Entegre Tesislerinde başlattı.

“DOĞUMUNDAN SOFRAYA KADAR TAKİP EDİLEBİLECEK

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan Alkan, “Sürü bazlı küpeleme yolu ile üretim planlamasına katkı sağlanarak, Balıkesir Kuzusu’na yapılan barkod sistemi ve mikroçip uygulamalarıyla tüketicinin tükettiği kuzu etinin doğduğu andan sofrasına geldiği ana kadar tüm süreci takip etmeleri sağlanıyor.

Uygulamayla başka yörelerin kuzu etlerini ‘Balıkesir Kuzu’ eti olarak satış yapmasının önüne geçilerek, Balıkesir Kuzusunun hak ettiği marka değeri korunacak” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here