Balıkesir Ticaret Borsası’nda Çetin dönemi

0
120

Balıkesir Ticaret Borsası seçimlerinde Ersin Erdoğmuş ile Mehmet Çetin yarıştı. Mehmet Çetin 69 oy alarak başkanlığa seçilirken, Ersin Erdoğmuş 50 oyda kaldı, 2 oy geçersiz çıktı.

Balıkesir Ticaret Borsası’nda dün meclis seçimleri yapıldı. Ersin Erdoğmuş ile Mehmet Çetin’in yarıştığı seçimlerde Çetin 69 oy alarak başkanlığa seçilirken; Erdoğmuş 50 oyda kaldı. İki oy da geçersiz sayıldı. Mehmet Çetin başkanlığındaki yeni meclis şöyle oluştu: Bilcanlı Alibey Gıda Hayvancılık Sanayi ve Tic. Ltd. Şti, Mustafa Lemi Aytekin, Balıkesir Ölmez Gıda Sanayi A.Ş., Çiçek Yağ Has Un A.Ş., Ertemler Un Tic. Ltd. Şti, Koç Kardeşler Tic. Ltd. Şti., Ali Özcan, Erkan Türkmen, Sami Savaş, Balıkesir Tohumculuk Tarım Sanayi A.Ş., Halil Aköz, Enver Toraman ve NGS Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti.

“ALNIMIZIN AKIYLA KAZANDIK”

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından konuşan Mehmet Çetin, seçimi alnının teriyle kazandığını söyledi. Çetin, “Bugün Balıkesir Ticaret Borsası tarihi bir seçim yaşadı. Bu işe çok emek verdik, çok çalıştık. Seçimler için bir yılı geçkin bir süredir çalışıyorum. Bu seçimde Balıkesir ve Balıkesir Ticaret Borsası üyeleri kazandı. Bütün ekibime, bütün dostlarıma, bütün üyelerime, hepsine canı gönülden teşekkür ederim. Hatta teşekkür de yetmez ama şu anda elimden gelen teşekkür.

Ben 1992 yılında Ticaret Borsası’nın meclisine girdim. Üç dönem meclis üyeliği, üç dönem yönetim kurulu üyeliği, beş dönem Ankara TOBB delegeliği yaptım. Rahmetli Faruk Ağabeyimle beraber başladım, bu yola da beraber çıktım. Kendisi nur içinde yatsın. Faruk Ağabeyle başladım, rahmetli olunca arkadaşlarla devam ettik, seçim oldu, seçimde de Allah’ın izniyle kazandık. Ben hayatımda hiçbir zaman, hiçbir yere kolay gelmedim. Devamlı mücadeleli, devamlı yüksek tempolu çalışarak kazandım. Bugün de alnımın teriyle çalışarak bu seçimi aldım” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here