Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Kula: Gastronomi ile turizm ve ticaret gelişecek

0
233

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, ‘Hayat Dolu Balıkesir’ projesi ile Balıkesir’in tanıtımına ve marka değerinin yükseltilmesine yönelik çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Kula, “Odamızın sponsorluğunda, Milli Şef Ömür Akkor’un Balıkesir’in eşsiz lezzetlerini kendi çizim ve fotoğrafları ile kaleme aldığı ‘Balıkesir Gastronomi Atlası’ ile Balıkesir’e yeni yatırımların gelmesi, turizm ve ticaretinin gelişmesi ile ekonomik büyümenin sağlanması en önemli hedefimiz” dedi.

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, sponsor oldukları Milli Şef Ömür Akkor’un Balıkesir’in eşsiz lezzetlerini kendi çizim ve fotoğrafları ile kaleme aldığı “Balıkesir Gastronomi Atlası”nın lansmanı İstanbul Beykoz Mihrabad Korusunda gerçekleştiğini söyledi.

Başkan Kula, “Lansmanda, Hayat Dolu Balıkesir projesine büyük katkı veren Valimiz Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, Meclis Başkanımız Okan Telaşeli, Sanayi Odası Başkanımız Nazmi Yarış ve Meclis Başkanı Ergin Birgül, Ticaret Borsası Başkanımız Ersin Erdoğmuş ve diğer paydaşlarımızla birlikte değerli Yönetim Kurulu Üyelerimiz yer aldı. Milli Şef Ömür Akkor, mutlaka yenilmesi gereken Havran keşkeği, 200 yıllık helvacıları, lokumcuları ve höşmerimleri, birbirinden lezzetli kahvaltılıkları, Ege’nin tüm gastronomi hazinelerini barındıran eşsiz Balıkesir lezzetlerini sokak sokak gezerek meraklıları için bir kitapta topladı. Hayat Dolu Balıkesir projemiz ile ilimizin tanıtımına ve marka değerinin yükseltilmesine yönelik çalışmalarımız devam ediyor.

Bu proje ile ilimizin turizm, sanayi, doğal kaynaklar ve ticari hayatına ilişkin yüksek potansiyelinin ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını amaçlıyoruz. Bu tanıtım ile birlikte ilimize yeni yatırımların gelmesi, turizm ve ticaretinin gelişmesi ile ekonomik büyümenin sağlanması en önemli hedefimiz.

Çalışmalarımız kapsamında, Şef Ömür Akkor’un büyük ses getiren Türkiye Gastronomi Atlası kitabından sonra ilk kez bir şehrin gastronomi haritasını çıkaracak olması ve bunun da Balıkesir olması ilimizin gastronomi değerlerinin ve güçlü potansiyelinin bir göstergesidir. Balıkesir Ticaret Odası’nın sponsorluğunda yoğun bir hazırlık sonrasında gerçekleştirilen Balıkesir Gastronomi Atlası’nın da en az Türkiye Atlası kadar ses getireceğine ve ilimizin tanıtımına katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Özellikle Ramazan Bayramı öncesinde tüm seçkin  kitabevlerinde satışa sunulacak olan kitap bir çok insanın tatil planlarını Balıkesir’e yönelik olarak değiştirecektir.

Balıkesir’in zengin doğası, turizm alternatifleri ve gastronomisinin tanıtılmasına büyük katkı sağlayacağına inandığımız çalışmamızın hayırlı olmasını diliyor, bu alanda en doğru insanlardan biri olduğuna inandığımızı şefimiz Ömür Akkor’a gerek Balıkesir Gastronomi Atlası’nın hazırlanmasında gerekse Balıkesir’in tanıtımına verdiği büyük katkı nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here