Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Kula: Pandemiye rağmen iyi işler yaptık

0
252

ÖZEL HABER – Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, dört yılda yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. Kula, “Yüz yılda bir yaşanan pandemi dönemi ile karşı karşıya kaldık. Pandemiye rağmen üyelerimize 27 milyon lira nefes kredisi dağıttık. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile birlikte Marka Şehir Balıkesir Projesi’ni hayata geçirdik. Pandemiye rağmen dört yılda başarılı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, 4 Kasım Cuma günü yapılacak oda seçimleri öncesi dört yıllık çalışma dönemini HABERCİ’ye değerlendirdi.

Görev geldikten sonra yüz yılda bir yaşanan pandemi dönemiyle karşılaştıklarını kaydeden BTO Başkanı Rahmi Kula, “Pandemi dönemi ve ardından ekonomide döviz kurunun dalgalandığı farklı bir dönem yaşadık. Pandemi dönemi boyunca üyelerimizin yanında olduk. Üyelerimize pandemi döneminde 27 milyon lira Nefes Kredisi dağıttık. İki defa KGF verildi. Üyelerimizin sıkıntılarını yerelde, bakanlıklarda ve TOBB’da çözmek için çalıştık” dedi.

“MARKA ŞEHİR BALIKESİR PROJESİ BAŞLATILDI”

Balıkesir’in ürettiği ürünlerin markalaşması konusunun uzun yıllardır konuşulduğunu kaydeden Kula, “Balıkesir’in ürünlerinin markalaşmasını söylemden çıkararak eyleme geçirdik. Valimiz Hasan Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, oda ve borsalarımız ile birlikte Marka Şehir Balıkesir projesini hayata geçirdik. Zağnos Paşa İlköğretim Okulu’nu Balıkesir’e kazandırdık. E-ticaret ile ilgili seminer ve eğitim çalışmalarına ağırlık verdik” diye konuştu.

“YIL SONUNDA BİR MİLYAR DOLAR İHRACAT HEDEFİNİ YAKALARIZ”  

Yeni dönemde Balıkesir’in Türkiye’deki ekonomik gelişmelerden yüzdeli pay alması için çalışacaklarını kaydeden Ticaret Odası Başkanı Kula, “Balıkesir olarak bir milyar dolar ihracat hedefimiz var bu hedefimizi yıl sonunda gerçekleştirmiş olacağız. Balıkesir gıda ürünlerinin markalaşması için ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here