Balıkesir’de süne savaşı sürüyor

0
127

Balıkesir’de buğday kalitesinin artması için İl Tarım Orman Müdürlüğü, süne mücadelesi başlattı. 18 ekipten oluşan 90 teknik personel ve 1 kontrol ekibi, tarlalarda süne mücadelesini sürdürüyor.

İl Tarım Orman Müdürü Erkan Alkan, hububatta süne mücadelesi, survey ve kontrol çalışmalarına katılarak yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Balıkesir’de bitki sağlığı uygulama programı kapsamında buğdayın ana zararlısı süne ile mücadele edebilmek için il ve ilçe müdürlüğü personelleri sahada yoğun mesai harcıyor.

ZAMANINDA ETKİN MÜCADELE ÖNEMLİ

İl Müdürü Erkan Alkan, Kamçıllı Mahallesinde devam eden kontrol çalışmalarına katılarak yürütülen mücadeleyi yerinde inceledi.

Tarımsal üretim ile gıda sektöründe stratejik öneme sahip buğdayda, verim ve kaliteyi belirleyen süne ile etkin mücadelenin önemine dikkat çeken İl Müdürü Erkan Alkan, üreticileri İl ve İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruları dikkate alarak zamanında etkin zirai mücadele yapmaları yönünde uyardı.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Vekili Erol Ziyadoğlu, Karesi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Resul Bütün, İl ve İlçe müdürlüklerinde görevli teknik personellerinde hazır bulunduğu çalışmalarda İl Müdürü Erkan Alkan, süne ile mücadelede yeni dönemde biyolojik mücadele yöntemlerinin daha etkin kullanılması için yürütülen proje faaliyetlerine hız verildiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here