BESOB Başkanı Erdem: Elektrikte esnafa özel tarife olmalı

0
273

Elektrik faturalarına gelen kademeli tarife uygulamasının esnafın belini büktüğünü belirten Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, esnafa özel bir tarife uygulanması gerektiğini söyledi.

Yılbaşında elektrik faturalarında kademeli tarifeye geçilmesiyle birlikte gelen faturalara artan tepkinin ardından 150 kwh’lık tarifenin 210 kwh’a çıkarıldığını hatırlatan Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, “Esnafımız en az 800 kilovatsaat elektrik tüketimi yaptığı için kademeli tarifede kademenin 210 kws’ye çıkartılması maalesef esnafımıza fayda sağlamadı. Elektrik faturaları artık esnafın belini büktü ve önemli bir gider kalemi haline geldi. Yapılan zamlar acilen geri alınmalı” dedi.

“ESNAFIMIZ DAHA PANDEMİNİN YARALARINI SARAMADI”

Erdem, esnafın pandemi süreci ile başlayıp, ülkenin ekonomik yapısına bağlı olarak iç ve dış dinamiklerin etkisiyle birlikte son zamanda yüksek döviz kuru, faiz ve enflasyon sarmalı içinde kendini bulduğuna dikkat çekti.

Erdem, “Akaryakıta gelen zamlar başta olmak üzere birçok kalemde yaşanan artışlar esnafımızı zaten zorlarken kiradan çok gelen elektrik faturaları ödenemez hale geldi. Biriken borçlar nedeniyle de yapılandırması bozulan esnafımız zor zamanlardan geçiyor. Bu nedenle elektrikteki zamlar geri alınmalı. Esnafa özel bir tarife uygulanmalı. En azından belli bir süre bu zamların sübvanse edilmesi gerçekten esnafımızın en büyük beklentisi haline geldi” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here