Bigadiç’te güneş enerji santrali üretime başladı

0
376

Bigadiç Belediyesi’nin Güneş Enerji Santrali projesi açılış töreni yapıldı. 1000 kWp kurulu güce sahip olan santral 3 bin 780 adet panel ve 10 adet çeviriciden oluşuyor. Bigadiç GES tesisinin yıllık yaklaşık 1 milyon Watt enerji üretmesi bekleniyor.

Bigadiç Belediyesi’nin Güneş Enerji  Santrali projesi açılış töreni Kaymakam Mehmet Halis Aydın, Belediye Başkanı İsmail Avcu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Bulut Doğan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Tezcan Koç, Başkan Yardımcısı Süleyman Saran, Belediye Meclis Üyeleri İsmail Akgün ve Hüseyin Zorlu, Ak Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık, Kadın Kolları Başkanı Esra Bayraktar Önder, Gençlik Kolları Başkanı Raşit Macan’ın katılımıyla yapıldı.

Bigadiç Belediyesi GES Projesi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı hususunda enerji üretimine başladı. 1000 kWp kurulu güce sahip olup, 3 bin 780 adet panel ve 10 adet çeviriciden oluşan Bigadiç GES tesisinin yıllık yaklaşık 1 milyon Watt enerji üretmesi bekleniyor. Bu verilere ulaşıldığı takdirde yaklaşık bir milyon ile bir milyon 500 bin TL/yıl gelir elde edilmesi öngörülüyor.

Belediye Başkanı İsmail Avcu, “Biz günde 4 saat 6 saat elektriklerin kesildiği günlerden buralara geldik, bugün ise kendi elektriğimizi kendi enerjimizi üretir hale geldik. Bundan sonraki yatırımlarımızı da kendi enerjimizi kullanarak masrafsız yapacağız. Sevgili hemşehrilerim; artık bundan sonra işimiz daha kolay olacak buradan akacak kaynağı da ilçemizin yatırımlarında kullanacağız, burada emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here